VII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  1. Dziś przeżywamy VII Niedzielę Wielkanocną - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan zanim opuścił ziemię powiedział do Apostołów : „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony przyciągnę wszystkich do siebie”. Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy od samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siłę – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

  2. Dziś też rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. W ubiegłym roku obchodziliśmy 100-lecie. Niech nasz udział w nabożeństwach majowych do Matki Bożej jeszcze bardziej wzmocni nasze modlitewne zaufanie do Tej, która dana jest ku obronie naszego narodu. Dziś nabożeństwo do Matki Bożej o 16.30, a w dni powszednie o 18.00.

  3. Trwają przygotowania dzieci klas III do I Komunii św. w piątek o 15.00. Dziś zebranie rodziców dzieci I Komunijnych po Mszy św. wieczorowej.

  4. W przyszłą niedzielę 20 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św., tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunie św. Odpust w parafii Ducha Świętego.

  5. Trwają prace konserwacyjne oraz malowanie ogrodzenia. Bardzo dziękuję panu Mariuszowi Bieleckiemu za prace tynkarsko-malarskie przy ogrodzeniu. Już powróciły z pozłacania nasze kielichy i monstrancja. Wyniosło to nas 4 tys. zł. i zapłaciliśmy za energię w kościele 3140 zł. dzięki Waszym ofiarom z racji życzeń mogę na bieżąco spłacać należności.

  6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 modlimy się w intencji pana prof. Wiktora Zina w rocznicę śmierci.

  7. Prasa do nabycia pod chórem.

  8. Rocznicę I Komunii św. przewidujemy na niedzielę 3 czerwca.

  9. W dniach 22-24 sierpnia planujemy pielgrzymkę do Wilna, Kowna, Ostrej Bramy, Cmentarz Rosa, Troki oraz Zuzela, Wigry. Wyliczono nam koszt 700 zł. w tej opłacie są dwa noclegi w Wilnie oraz śniadania i obiadokolacje. Zapisy w Zakrystii.

  10. Obejmijmy modlitwą dzieci I Komunijne, młodzież maturalną, solenizantów i jubilatów tego tygodnia.


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630