VI Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, a w Dziekanowie Dni Staszicowskie. Po dłuższej przerwie powracamy do obsługi liturgii na Mszy św. młodzieżowej i dziecięcej. Taca dziś na WSD naszej diecezji.

  2. Przeżywamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Tak często za Jej przyczyną i Jej pośrednictwem uciekamy sie do Jezusa w chwilach trudnych, bolesnych. Nie zapominajmy więc , iż jest to miesiąc pięknych Maryjnych nabożeństw. W niedziele i święta o 16.30, a w dni powszednie o 18.00.

  3. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski św. Stanisława biskupa i męczennika. Trwamy w modlitwie za Ojczyznę. Wśród solenizantów jest nasz współpracownik ks. Stanisław. Zapraszamy na Mszę św. wieczorową, która będzie odprawiana w jego intencji. Odpust w Teratynie.

  4. W wielu parafiach odbywają się I Komunie św. dzieci klas III. Spoglądamy na odświętnie ubrane dzieci. Widok ten raduje nasze polskie serca. Te dzieci są apostołami Eucharystii. Czy modlimy się za te dzieci? Czy dokładamy wszelkich starań, aby uroczystość I Komunii św. w naszym domu, w mojej rodzinie była uroczystością godną ludzi wierzących w Boga i odpowiedzialnych za młode pokolenie Polaków? Czy zaplanowaliśmy spowiedź całej rodziny. Bóg jest w tym dniu najważniejszy, którego przyjmuje twoje dziecko. Uszanujmy jako ludzie wierzący tą uroczystość. Spotkanie z dziećmi klas III w czwartek i piątek o 15.00, a w niedzielę po Mszy św. wieczorowej spotkanie z rodzicami.

  5. Przypominamy, iż przygotowujemy się do poświęcenia pól i modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. 21 maja o godz. 11.00 poświęcenie pól ze Mszą św. w Teptiukowie, Świerszczowie i Obrowcu, a o 16.00 na Sławęcinie i w Dziekanowie, a 5 czerwca w Hrubieszowie. Niech organizatorzy zaplanują miejsce na odprawienie Mszy św.

  6. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a 12 maja Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia do Krasnobrodu.

  7. Bardzo dziękuję Pani Marianowi Bieleckiemu z Osiedla Jagielońskiego za prace murarsko-tynkarskie przy kościele. Panu Zygmuntowi Śliwińskiemu za koszenie trawy. Trwają dalsze prace przy czyszczeniu drzwi i ogrodzenia kościoła. Dziękuję Pani Sowierszenko za piękną gazetkę Maryjną.

  8. Planujemy pod koniec sierpnia pielgrzymkę do Wilna przez Św. Lipkę, Zuzelę. W najbliższym czasie podamy dokładną cenę i termin.

  9. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

  10. Obejmijmy modlitwą dzieci I Komunijne, młodzież maturalną, Gości, Parafian i modlimy się o upragniony dzeszcz.


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630