V Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Chrystusa. Poczujmy się wszyscy zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz udział w Eucharystii.

  2. Jutro 30 kwietnia, dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. Zachęcamy do modlitwy w intencji Pasterza Diecezji.

  3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Tak często za Jej przyczyną i Jej pośrednictwem uciekamy się do Jezusa w chwilach trudnych, bolesnych. To w szkole Maryi uczymy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i starszych, rodziców i dziadków do udziału w tych nabożeństwach. Zadbajmy o Jej wizerunek w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Gromadzimy się w Kościele, przy krzyżach i kapliczkach na śpiewanie litanii loretańskiej, pieśni maryjnych. W naszej parafii od maja Msze św. w dni powszednie o 7.00i o godz. 18.00 - Nabożeństwo do Matki Bożej i Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. Nabożeństwo i Msza św. 1 maja o godz. 18.00. W niedzielę nabożeństwo majowe o 16.30, a później Msza św. zapraszamy. Odpust w Matczu.

  4. W czwartek Uroczystość NM Panny Królowej Polski – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to święto państwowe i kościelne. Prosimy wywiesić flagi. Msze św. jak w niedzielę, a w Dziekanowie o godz. 9.00. Myślą i sercem sięgamy w czas przeszły do historii naszego narodu. Bogu dziękujemy za Tę, która dana jest „ku pomocy i obronie naszego narodu”. W parafii św. Mikołaja miejskie uroczystości o 11.30. Odpust w Ubrodowicach.

  5. W przyszłą niedziele w Dziekanowie Uroczystości Staszicowskie. Msza św. o 9.00 w Kaplicy, a po Mszy św. złożenie wieńców przy pomniku.

  6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 7.00 i 18.00, a w Dziekanowie o 19.00 w ramach nabożeństwa majowego. W tym dniu odwiedzamy chorych. Z racji iż dzieci i młodzież maja wolne od zajęć, spotykamy się w ramach nabożeństw o 18.00 i 19.00.

  7. Odnowiliśmy drzwi Kościoła, trwa czyszczenie i konserwacja ogrodzenia. Po weekendzie majowym odbierzemy pozłocone kielichy i monstrancję. Bardzo dziękujemy za ofiary na potrzeby Kościoła.

  8. Dziękujemy Państwu Dubienko za rozebranie dekoracji wielkanocnej i za dekorację na miesiąc maj. Dziękuję Panu Zygmuntowi Śliwińskiemu i Legionowi Maryi za pomoc w pracach przy Kościele.

  9. Prasa katolicka pod chórem.

  10. Obejmijmy modlitwą dzieci I Komunijne, młodzież maturalną, naszych Gości i Parafian.


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630