IV Niedziela Wielkanocy

1. Dziś IV Niedziela Wielkanocy, przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadań przemiany serc, podjęcie trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, iż tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawiennej ofiary podczas Eucharystii oraz przekazywanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. 
2. Jutro 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika, głównego patrona Polski, módlmy się za Ojczyznę, a w środę 25 kwietnia przypada święto św. Marka Ewangelisty. Jest to tradycyjny dzień modlitw o urodzaje.
3. Tradycyjnie juz rozpoczynają sie Komunie św. naszych dzieci. W naszej parafii odbędzie się ona 27 maja  w Uroczystość Trójcy Świętej. Ciągle jeszcze uroczystości te przeciwstawiają niedobre obyczaje. Nie jest to dzień urządzania wystawnych posiłków i ucztowania, ani też wielkich prezentów. Bohaterem tego dnia jest Chrystus. Twórzmy nowy, prorodzinny chrześcijański obyczaj, przywracajmy dzieciom I Komunii św. ich duchowy, religijny wymiar. Spotkanie z dziećmi I Komunijnymi  będzie w tym tygodniu w czwartek i piątek o godz. 15.00. Prosimy rodziców o dopilnowanie uczestnictwa dzieci w tych spotkaniach.
4. W najbliższy piątek w Parafii św. Ducha o godz. 11.00 jest Msza św. połączona z poświęceniem odnowionych mogił policjantów zamordowanych w Gozdowie 27 kwietnia 1945 r. Organizatorzy serdecznie zapraszają. 
5. Zespół Placówek Oświatowych i Wychowawcy zapraszają 24 kwietnia na teatr w HDK-u „Dzikie Łabędzie”. Szczegóły na plakatach w gablocie.
6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii, dzięki którym wykonujemy prace na rzecz parafii. Wielkie podziękowania Panu Zygmuntowi Śliwińskiemu za wykoszenie trawy.
Wczoraj w ZS nr 3 odbyły się Mistrzostwa Diecezjalne KSM w Piłce Siatkowej. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły i nauczycielom oraz hurtowni Wimax, panu Wojczukowi i Panu Burmistrzowi za wsparcie.
7. 6 maja przewidziane są Dni Sztaszicowskie w Dziekanowie, a 21 maja poświęcenie pól w Teptiukowie, Sławęcinie, Dziekanowie, Świerszczwie i Obrowcu. Prosimy zaplanować miejsce, gdzie odprawimy Msze św.
8. Obejmijmy modlitwą ks. diakona Marka Kurzydłowskiego, który w czerwcu przyjmie w Ziemi Świętej święcenia kapłańskie, a w lipcu odprawi u nas Msze św. prymicyjną. Prośmy Boga w intencji maturzystów, których polecamy we Mszy św. o godz. 9.30, dzieci I Komunijne, Solenizantów tego tygodnia, Jerzych, Marków, Jarków, zarówno żyjących jak i zmarłych.

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630