II Niedziela Wielkanocy - Miłosierdzia Bożego

1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół napełniony paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłość do Boga, objawioną w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Dziś w naszym dekanacie odpust w Strzelcach - parafia Białopole. Ks. Prałat jest w Harasiukach u ks. Wiesława Polewanego i odprawia Sumę Odpustową.

2. W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „ Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. To zadanie powierzam wam drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia (Łagiewniki 2002). U nas jest obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie Św. Siostry Faustyny oraz relikwie św. Jana Pawła II. W dni powszednie oraz w niedzielę o godz. 16.30 jest odprawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

3. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z Palmowej Niedzieli. Porządek Mszy św. o 8.00, 9.30, 12.00 i 17.00, a w Dziekanowie o 16.00. Na Mszy św. wieczorowej wraz z Legionem Maryi duchowa adopcja Dziecka Poczętego. Formularze do adopcji są na stoliku pod chórem.

4. We wtorek przypada rocznica mordu dokonanego w Katyniu na służbach mundurowych i polskiej inteligencji oraz 8. rocznica katastrofy smoleńskiej. O godz. 10.00 Msza św. z ceremoniałem wojskowym w naszym kościele i złożenie wieńców pod tablicą upamiętniającą na terenie Jednostki Wojskowej. Serdecznie zapraszamy.

5. Tradycyjnie w Niedzielę Miłosierdzia zbieramy ofiary na Caritas.

6. Rozpoczynamy bliższe przygotowanie dzieci do I Komunii św. klas III. Biorąc pod uwagę zbliżające się dni zapraszamy dzieci klas III w piątek na 15.30 i w sobotę o 9.00.

7. Zebranie rodziców dzieci I Komunijnych będzie w przyszłą niedzielę po sumie.

8. Rozpoczyna się sezon podróżowania. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 9.30 modlimy się za kierowców, motocyklistów i rowerzystów.

9. Jest możliwość pielgrzymowania do Ziemi Świętej w dniach 9-16 maja, zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

10. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii złożone w kopertach z racji życzeń. Przepraszamy, iż niektóre życzenia doszły późno, ale roznosiły je dzieci, które nie zawsze były tu solidne.

11. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

12. Obejmijmy modlitwą naszą Parafię, tych którzy byli u nas na świętach, młodzież maturalną, dzieci przygotowujące się do I Komunii św., naszą Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Pod Twoją obronę…


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630