Niedziela Palmowa

 
1. Dziś w liturgii Kościoła obchodzimy pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Jest to tzw. Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 16.00 zbierze się młodzież z Dekanatu Hrubieszów Północ i Hrubieszów Południe, aby uczestniczyć w Światowym Dniu Młodzieży, a po Mszy św. odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta do kościoła św. Mikołaja. Rozważania będzie prowadziła młodzież naszych dekanatów. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej, przynieśmy ze sobą lampiony, świece. Mieszkańcy ulic: Dwernickiego i Żeromskiego niech zadbają o wystrój domów. Dziś zespół wokalny „Lechici” wykonuje w naszym Kościele w układzie chóralnym „Pasję”, czyli opis Męki Pańskiej. Z głębi serca dziękujemy za ten wysiłek. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.  
2. Od dziś rozpoczyna się Wielki Tydzień, który został ustanowiony dla lepszego przeżycie przez Kościół Meki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Przez pierwsze dni Msze św. o 7.00 i 17.00. 
3. Nabożeństwo w Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Jest to pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Zapraszamy wiernych do adoracji. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę adoracje od godz. 21.00 do 22.00.
4. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 17.00. Jest to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa – dzień żałoby w całym Kościele. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły - jakościowy i ilościowy, tzn. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych – spożywamy tylko 3 posiłki w ciągu dnia, a tylko jeden do syta. Prosimy o zachowanie trzeźwości. Po liturgii odbywa się przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Zachęcamy do adoracji. Kościół będzie otwarty do 23.00. W Dziekanowie Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Zapraszamy Straż Pożarną, wojsko, lektorów i ministrantów.
5. Wielka Sobota – w Kościele poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 13.00 co godzinę i po nabożeństwie. Poświęcenie pokarmów po wioskach wg porządku : Obrowiec – 9.00, Świerszczów – 9.15, Teptiuków 9.30, Dziekanów – 10.00. Liturgia Wielkiej Soboty połączona z poświęceniem ognia i wody oraz odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o 17.00, Kościół będzie otwarty do godz. 22.00. Przygotujmy świece na liturgię Wielkiej Soboty.
6. Uroczysta Rezurekcja w naszym Kościele będzie odprawiona o godz. 6.00 rano. Serdecznie zapraszamy: Gości, naszych Parafian, starszych, młodzież, dzieci. Prosimy do obsługi procesji żołnierzy, lektorów, ministrantów, dzieci sypiące kwiatki oraz nasze zespoły wokalne „Lechici”. Następne Msze św. o 9.30, 11.00, 12.15, 17.00 a w Kaplicy o 12.00.
7. Na święta przyjadą nasi studenci, młodzież pracująca oraz żołnierze – serdecznie zapraszamy ich do skorzystania ze spowiedzi, aby w pełni radować się ze Świąt Zmartwychwstania.
8. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ze względu na Wielki Tydzień będzie obchodzona 9 kwietnia. Na Mszy wieczorowej Duchowa Adopcja dziecka poczętego.
9. Dziękujemy za ofiary do Grobu Pańskiego. Stanisława Bas – 50, Legion Maryi 50 zł. oraz cztery osoby bezimiennie po 50 zł. Grób będziemy ubierać w poniedziałek po Mszy Wieczorowej.
10. Dziękujemy Panu Gietce za ciasto i pieczywo dla Zespołu „Lechici”.
Panu Jerzemu Pirogowiczowi i Panu Wacławowi Bojarczukowi za odśnieżanie przy Kościele.
Obejmijmy modlitwą naszych Parafian, Gości świątecznych, dzieci, młodzież 
cywilno-wojskową. Któryś za nas cierpiał rany…

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630