V Niedziela Wielkiego Postu

 
1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczyna się okres, który nosi nazwę Męki Pańskiej. Widzimy zasłonięte krzyże na znak żałoby i smutku. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
2. Jesteśmy po naszych Rekolekcjach Wielkopostnych. Jeszcze raz dziękuję tym, którzy odpowiedzieli pozytywnie na wezwanie Kościoła i wzięli udział w naukach, byli u spowiedzi ale mamy rozeznanie, iż pewnych osób nie było. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas do bycia u spowiedzi na Wielkanoc. Apelujemy do sumień tych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pojednania: „Wróć synu wróć z daleka, wróć – Ojciec czeka…” Zapraszamy w ciągu najbliższych dni do spowiedzi. Prosimy Was drodzy rodzice, abyście zapytali swoje dzieci mieszkające za granicą czy będących studentami lub pracującymi poza domem : „Dziecko – twój ojciec i matka byli na rekolekcjach, byli u spowiedzi a ty byłeś? Dziękuję jeszcze raz Dyrekcjom i Nauczycielom Szkół na terenie naszej Parafii, Szkole Podstawowej nr 2, Zespołowi Szkół nr 3, Zespołowi Szkół nr 4, wychowawcom, rodzicom, katechetom. Dziękuję tym, którzy dowozili Was autobusem do Kościoła – Pani Załuskiemu, podziękowanie składam piekarni – Panu Gietce za dostawę pieczywa i ciasta na czas Rekolekcji. Wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do dobrego przeżycia rekolekcji.
3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa – pamiątka tryumfu i poniżenia Chrystusa w Jerozolimie. Na każdej Mszy św. poświęcamy palm, które powinny znaleźć się w każdym domu. Tradycyjnie o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji młodzieży Dekanatu Hrubieszów Północ i Hrubieszów Południe, a później Droga Krzyżowa ulicami Miasta: Dwernickiego, Żeromskiego, Partyzantów, Prusa do kościoła św. Mikołaja. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą i Drogę Krzyżową dzieci, młodzież i starszych, w ramach obchodów Światowego Dnia Młodzieży. Pójdźmy razem wyznać wiarę w Boga. Prosimy zabrać ze sobą palmy, zaproście swoich znajomych z innych parafii. Młodzież przybędzie również z innych parafii ze swoimi duszpasterzami. Niech wszyscy wywiozą jak najlepsze wrażenia modlitewne. Uprzejmie prosimy o przystrojenie trasy, domów podświetlonymi obrazami. Tam, gdzie będą stały krzyże prosimy o zadbanie tego miejsca i pobliskich posesji. Młodzież poszczególnych parafii będzie przewodniczyć rozważaniom przy wyznaczonych stacjach Drogi Krzyżowej. Prosimy zabrać ze sobą świece, lampiony, pochodnie, flagi. Przez cały dzień zespół młodzieżowy „Lechici” będzie śpiewał „Pasję”. Pan Leszek prosi wszystkie osoby, które śpiewały „Pasję” w ubiegłym roku na próbę generalną w najbliższą sobotę o godz. 18.00.
4. Dziękujemy za ofiary na dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
5. W najbliższym czasie będziemy wysyłać kartki świąteczne do naszych bliskich i krewnych. Dobry to zwyczaj od wielu lat. Parafia również wysyła do Was życzenia, abyście tworząc wspólnotę wzajemnie o sobie pamiętali. Poprosimy o pomoc w roznoszeniu, starszych i młodzież.
6. Prosimy o odnowienie krzyży przydrożnych, kapliczek i figur. Jest to świadectwo naszej wiary.
7. Prasa katolicka, szczególnie tygodnik „Niedziela” do nabycia pod chórem.
8. Z racji, iż zapisało się mało osób na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, ks. Wojciech Steć zaprasza nas do swojej grupy w dniach 7-14 lipca. Można w zakrystii pobrać program.
9. W poniedziałek jest Uroczystość św. Józefa. Msza św. zbiorowa p godz. 17.00. Można jeszcze zgłaszać intencje.
10. Obejmijmy modlitwą naszych Parafian i wszystkich ofiarodawców. Któryś za nas cierpiał rany...

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630