V Niedziela Zwykła

1. Dziś V Niedziela w ciągu roku liturgicznego, która gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej wiary z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół. Nie opuszczajmy więc Mszy św., bo jest to wielki dar Boga skierowany do nas. Jaka wspaniała jest u nas Msza św. młodzieżowa w ich obsłudze liturgicznej i wokalnej oraz Msza św. dla dzieci w ich obsłudze. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. 
2. W niedzielę 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia 1858 r. cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Podczas 18 spotkań z Bernadetą Maryja wzywa do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany Kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i pielgrzymi z całego świata. W przyszłą niedzielę o godz. 12.15, będzie odprawiona Msz św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia i z możliwością bycia u spowiedzi. Prosimy serdecznie, aby przywieźć chorych do Kościoła i umożliwić im dotarcie do świątyni. Prosimy seniorów, niepełnosprawnych, czy też chorych.
3. W trudnym okresie zimowym, ze szczególną uwagą rozejrzyjmy się wokół siebie. Wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami, chorobą i biedą. Może trzeba czasem skierować jakąś pomoc, a nawet odwiedzić. To też jest uczynek miłosierdzia. Zachęcamy do czynienia dobra.
4. Dzieci i młodzież są w trakcie ferii zimowych.
5. W każdej społeczności zorganizowanej obowiązuje pewien rygor zachowawczy. Podobnie jest i w Kościele. Dziś pragniemy zwrócić uwagę na wejście i wyjście z Kościoła oraz na postawę stojącą i klęczącą. Zauważamy, iż młodsze pokolenie, a zwłaszcza dzieci i młodzież, zapomina, że wchodząc i wychodząc z Kościoła, obowiązuje nas postawa modlitewna. Podobnie uczestnicząc we Mszy św. postawa stojąca obowiązuje nas na rozpoczęcie Mszy, Ewangelię, Wierzę w Boga oraz prefację, po podniesieniu, na wszelkie modlitwy i na zakończenie Mszy św. Postawa klęcząca obowiązuje nas na podniesienie, na Komunie św., chyba że ksiądz wyraźnie zadecyduje inaczej. Zwracamy na to uwagę.
6. Dziękujemy tym, którzy pomagali nam rozebrać dekoracje świąteczne: Zygmunt Śliwiński, Dariusz Wysocki, Rafał Kata, Katarzyna i Jacek Dubienko, Zenon Szwaczkiewicz oraz Legion Maryi i młodzież.
7. Dziękujemy Pani Sowierszenko za gazetkę.
8. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czerwcu br. Koszt w granicach 4 tys. zł.
9. Można przekazać 1% podatku na działalność KSM w roku 25-lecia istnienia. Zachęcamy, ulotki na stoliku pod chórem. KRS: 0000339553, Cel: KSM ZAMOŚĆ
10. Prasa do nabycia do chórem. Za tydzień taca na WSD.
11. Obejmijmy modlitwą nasze rodziny, solenizantów oraz dzieci, młodzież i ludzi chorych. Zdrowaś Maryjo...

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630