IV Niedziela Zwykła

1. Dziś IV Niedziela Zwykła – ostatnia niedziela śpiewania kolęd i dekoracji Bożonarodzeniowej. Zachęcamy do modlitwy przy żłóbku i do śpiewania kolęd. Zespół młodzieżowy „Lechici” na Msza św. o 9.30 zapewni nam oprawę kolędową, a dziecięcy o godz. 11.00. W piątek po Mszy św. wieczorowej chcemy rozebrać żłóbek dlatego zapraszamy młodzież i starszych do pomocy. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. 
2. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 r. Wiemy, jak straszną chorobą w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
3. W piątek – 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Ta pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa, poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 12.00 i 17.00, a w kaplicy o 16.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przynosimy świece zwane gromnicami. Są one do nabycia w zakrystii. Zostaną one poświęcone, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwili trwogi i nieszczęść przypominały nam Pana Jezusa – Światłość Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Dziś też przypada 12 r. święceń biskupich Pasterza Diecezji. Zachęcamy do modlitwy.
4. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmijmy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Wesprzyjmy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. W I Piątek Miesiąca odwiedzimy chorych od 10.30. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi w ramach Mszy św. W Dziekanowie spowiedź o godz. 16.00.
6. Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Pamiętajmy, iż nie ma ferii od modlitwy i od niedzielnej Mszy św. Gdziekolwiek będą dzieci czy młodzież, pamiętajmy o Mszy św. i modlitwie. Niech rodzice, dziadkowie przypominają o tym obowiązku.
7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.
8. Obejmijmy modlitwą dzieci, młodzież szkolną, młodzież studencką, solenizantów tego tygodnia oraz zmarłych. Pod Twoją obronę..
 

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630