III Niedziela Zwykła

 
1. Dziś III Niedziela Zwykła. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W naszym Kościele o godz. 11.00 modlimy się w intencji Babci i Dziadka z racji ich święta. Zapraszamy seniorów na tę Mszę św. a wnuki niech pamiętają o modlitwie i kwiatku dla swoich szczególnych opiekunów.
2. Dobiegła końca Kolęda, czyli wizyta Duszpasterska. Jeszcze raz z głębi serca pragniemy podziękować za bardzo życzliwe i poważne potraktowanie odwiedzin waszych domów przez kapłanów. Dziękujemy tym, którzy po nas przyjeżdżali, przyjmowali nas posiłkiem, składali ofiary, a przede wszystkim tworzyli klimat tych odwiedzin. W najbliższym czasie ks. Prałat złoży sprawozdanie i uwagi z tych odwiedzin.
3. W zakrystii są do nabycia świece gromnice z racji zbliżającej się Uroczystości Matki Bożej Gromnicznej. Cena gromnicy z odpowiednim lichtarzem 7 zł.
4. Kończy się Tydzień Ekumeniczny. Pamiętajmy, że prawdziwy Kościół jest zbudowany na fundamencie Apostołów a Jego Kamieniem Węgielnym jest sam Jezus Chrystus. Starajmy się o utrzymanie jedności z Chrystusem i braćmi. Nie zapominajmy, iż każdy grzech, a nawet każda świadoma niedoskonałość godzi w jedność Chrystusowego Kościoła.
5. Przypominamy i zapraszamy na spotkania formacyjne, w czwartki o 18.00 na spotkania Oazy z ks. Pawłem, w piątki na 18.00 na spotkania KSM z ks. Stanisławem i w niedzielę na 15.00 ministrantów.
6. Planujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czerwcu z połączeniem święceń kapłańskich naszego rodaka diakona Marka Kurzydłowskiego. W najbliższym czasie podam dokładną datę, po zorientowaniu się, czy są bilety na samolot. Jestem w kontakcie z biurem podróży i wybieramy najkorzystniejszą propozycję.
7. W najbliższą sobotę Zarząd Okręgu Wołyniaków Światowego Związku Armii Krajowej organizuje uroczystości 74 rocznicy powstania 27 DWAK, która odbędzie się 27 stycznia w Katedrze Polowej WP w Warszawie. Mszę św. o godz. 13.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Kapelan prałat Andrzej Puzon.
8. Pod chórem tygodnik „Niedziela” z ciekawymi informacjami, zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są jeszcze kalendarze na ten rok.
Wszystkim solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia.
Obejmijmy modlitwą dzieci, młodzież szkolną a zwłaszcza akademicką zdającą egzaminy semestralne, nasze babcie i dziadków.  Pod twoją obronę…
 
 

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630