II Niedziela Zwykła

1. Dziś II Niedziela Zwykła. Obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlimy się za wielu naszych rodaków, a w tym i Parafian, którzy poszukując pracy wyemigrowali do innych krajów za lepszym jutrem. Oby nie zapomnieli swoich chrześcijańskich korzeni, które wynieśli z domu i parafii. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Dziś w naszej Parafii gościmy członków Akcji Katolickiej na wspólnym opłatku. Msza św. dla nich o godz. 12.15.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 pragniemy uczcić Dzień Babci i Dziadka z racji ich święta. Msza św. w obsłudze przedszkolaczków. Zapraszamy serdecznie Babcie i Dziadków. Nie zapomnijmy o modlitwie w ich intencji i o symbolicznym kwiatku i wierszyku.

3. W czwartek rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to okazja, by choć krótko wspomnieć o tzw. Świadkach Jehowy, czy też Zielonoświątkowcach – protestantach, są to bracia odłączeni. Świadkowie Jehowy jest to sekta. Posiadają doskonale zorganizowaną strukturę życia i działania. Często odwiedzają nasze domy, nie są to chrześcijanie chociaż przychodzą z Pismem świętym w ręku. Nie można nazwać ich chrześcijanami ani za takich uważać, gdyż nie uznają podstawowych prawd Apostolskiego „Credo”, nie uznają Przenajświętszej Trójcy, bóstwa Chrystusa, bóstwa Ducha Św.. jest to sekta powstała w 1931r.. podobnie i protestantyzm, którego założycielem był Luter, który porzucił kapłaństwo, sakramenty święte i inne dogmaty wiary. Mamy modlić się o ich nawrócenie.

4. Dobiega końca Wizyta Duszpasterska. W poniedziałek od 15.00 odwiedzimy mieszkańców zamieszkałych przy ul. Długosza i Litewskiej oraz resztę mieszkańców Osiedla Jagiellońskiego za Koszarami, a w sobotę od godz. 8.30 mieszkańców ul. Osiedla Lipice. Z głębi serca pragniemy podziękować za bardzo życzliwe i poważne potraktowanie odwiedzin waszych domów przez kapłana. Dziękujemy tym, którzy po nas przyjeżdżali, przyjmowali nas posiłkiem, składali ofiary, a przede wszystkim tworzyli klimat tych odwiedzin. Dużo jest wspaniałych rodzin katolickich, ale nie brak też i „kąkolu”. Są tacy, którzy nie mają i nie chcą mieć kontaktu z Kościołem często go krytykując.

5. W piątek od 15.00 odwiedzimy rodziny które zgłoszą chęć Wizyty Duszpasterskiej, a nie mogły być podczas odwiedzin w domach.

6. We wtorek 16 stycznia o godz. 18.30 w Sanktuarium MB Sokalskiej odbędzie się Charytatywny Koncert Kolęd w wykonaniu Pani Violi Brzezińskiej z okazji XXV-lecia KSM w Diecezji. Na stoliku pod chórem są ulotki z informacjami o Koncercie i o organizacji KSM z możliwością przekazania 1 % na te cele.  Ks. Stanisław – Diecezjalny Duszpasterz KSM wraz z młodzieżą serdecznie zapraszają.

7. Dziękujemy Panu Jerzemu Rządkowskiemu za jabłka na plebanię.

8. W piątek popularne imieniny Henryka i Mariusza. Wśród solenizantów jest Ks. Bp Mariusz Leszczyński. Dziękujemy Bogu za Jego posługę w diecezji i w naszej parafii.

9. Pod chórem tygodnik „Niedziela” z ciekawymi informacjami, zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Obejmijmy modlitwą dzieci, młodzież maturalną, studentów, naszych dziadków, rodziny, które przeżywały wizytę kolędową i proszą o szczególną modlitwę.


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630