Uroczystość Narodzenia Pańskiego

1. Święta Bożego Narodzenia to czas radości z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo stało się Ciałem”. Przeżywając tę radość pragniemy wszystkim przekazać najlepsze życzenia świąteczne. Niech Was opromienia i przenika dobroć samego Boga, który w swoim Synu przychodzi do nas. Biegniemy z życzeniami do naszych Gości i Parafian. Pozdrawiamy : rolników, żołnierzy, nauczycieli, lekarzy, inteligencję różnych zawodów, młodzież i dzieci. Pozdrawiamy tez ludzi chorych, cierpiących, samotnych, bezrobotnych. Przesyłamy najlepsze życzenia do naszych Rodaków przybyłych zza granicy oraz tych. Którzy z dala od domu spędzać będą tegoroczne święta. Niech Dziecię Jezus wszystkim błogosławi.

2.     Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00, a w Kościele filialnym w Dziekanowie o 12.00. Po każdej Mszy św. dzielimy się opłatkiem jak to jest w zwyczaju naszej Parafii.

3.     Bardzo dziękuję za oprawę Mszy świętej o północy – PASTERKI. Na ręce P. Leszka składam podziękowanie całemu zespołowi „Lechici” – ten śpiew to jeden wielki koncert – Bóg zapłać. Dziękuję tym, którzy czytali Słowo Boże, ministrantom, lektorom oraz przedstawicielom różnych zawodów i stanów. Dziękuję katechetom za „aniołki czuwające przy stajence”. Za liczną Komunię św. – Bóg zapłać. Pani Kościelnej Asi za przygotowanie Kościoła na Święta.

4.     Jutro drugi dzień świąt 26 XII Uroczystość Św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, tego dnia modlimy się w intencji KUL-u. Ksiądz Rektor kieruje do nas specjalne orędzie. Na Mszy św. o godz. 9.30 tradycyjnie Jubileusze Małżeńskie. Zachęcamy dzieci, wnuki do modlitewnej pamięci i o symbolicznym kwiatku. Można jeszcze zgłaszać jubilatów. Na Mszy św. o 12.15 udzielamy Sakramentu Chrztu Świętego.

5.    W przyszłą niedzielę 31 grudnia – ostatni dzień roku. Zapraszamy, aby Bogu podziękować za 2017 r. i prosić o błogosławieństwo w Nowym 2018 r. Pamiętamy z Ewangelii, jak było dziesięciu uzdrowionych, a tylko jeden z nich przyszedł podziękować Chrystusowi za uzdrowienie. I Chrystus zapytał – czy nie dziesięciu było uzdrowionych? Gdzie są pozostali? Zanim pójdziemy na zabawę, na prywatki, to wpierw trzeba przyjść do Kościoła, aby Bogu podziękować za dany mi czas. Czas ucieka – wieczność czeka. Zakończenie Starego Roku na każdej Mszy św.

6.     Pod chórem można nabyć podwójny numer tygodnika „Niedziela” z kalendarzem na nowy rok 2018, płytą z kolędami i ciekawymi informacjami, zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Jest też gazeta hrubieszowska.

7. We wtorek 16 stycznia o godz. 18.30 w Sanktuarium MB Sokalskiej odbędzie się Charytatywny Koncert Kolęd w wykonaniu Pani Violi Brzezińskiej z okazji XXV-lecia KSM w Diecezji. Ks. Stanisław – Diecezjalny Duszpasterz KSM wraz z młodzieżą serdecznie zapraszają.

8. Obejmijmy modlitwą dzieci, młodzież, studentów, Gości świątecznych, samotnych, chorych oraz Parafian. Pod twoją obronę…


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630