IV Niedziela Adwentu

1. Dziś IV Niedziela Adwentu. Na Mszy św. o godz. 11 poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus oraz stroików świątecznych. Zapraszamy na w/w Mszę św. na godz. 16.00 tych, którzy w samotności będą przeżywać Wigilię oraz tych, którzy w tym roku przeżywali śmierć swoich bliskich. To już tak blisko święta Narodzenia Pańskiego. Jak jesteśmy do nich przygotowani? Trzeba nam dobrze świętować Narodzenie Pańskie i te tajemnice wiary przyjmować czystym sercem. W bezbożnym świecie, który święta te chciałby sprowadzić do jedzenia i picia, my chrześcijanie mamy większy obowiązek ukazywania chrześcijańskich wartości i duchowych wymiarów tych Świąt.

2. Najwspanialszym dniem i wieczorem roku jest Wigilia. Zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wśród szumu medialnego, że jakby nie obowiązywał nas już post, warto zaznaczyć, że II Synod Plenarny z 1999 r. określa i przypomina: „Należy zachować wstrzemięźliwość od spożywania mięsa w Wigilię Narodzenia Pańskiego oraz we wszystkie piątki roku, z wyjątkiem takich, kiedy przypada uroczystość”. Niech więc nikt nie interpretuje tego przepisu inaczej. Obowiązują nas te same zasady jak do tej pory: na Wigilię spożywamy ryby i inne dania postne. To wspaniała i może jedyna okazja do odrodzenia, scalenia naszych, tak często zwaśnionych i skłóconych rodzin i wspólnot. Niech tej wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, fragment z Ewangelii św. Łukasza z 2 rozdziału: „O narodzeniu Pana Jezusa”, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd. Poszanujmy zwłaszcza starszych rodziców, dziadków i znajomych. A może ktoś obok nas sam będzie spędzał Wigilię? Spróbujmy zaprosić do stołu jakąś osobę bezdomną, samotną, biedną. Zapalmy świecę, odmówmy dziesiątek różańca i łamiąc się opłatkiem, zachowajmy procedencję wieku, dzieci i młodzież zachęcamy, aby w ten dzień oderwali się od Internetu, gier komputerowych i poświęcili czas dla rodziny.

3. Uroczystą Pasterkę odprawimy w Kaplicy o 22.00 a w Kościele parafialnym o 24.00, serdecznie zapraszamy naszych miłych Gości oraz wszystkich Parafian. Prosimy na Pasterkę Wojsko, Zespoły Wokalne oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza. Zaprośmy też swoich przyjaciół i znajomych. Zespół wykona piękne kolędy, a Msza św. będzie z ceremoniałem świątecznym. Po Pasterce będzie pokaz sztucznych ogni.

4. W dzień Narodzenia Pańskiego porządek Mszy św. o godz. 8, 9.30, 11, 12.15 i 17, w Kaplicy o godz. 12. Po każdej Mszy św. dzielimy się opłatkiem, tak jak jest to naszym zwyczajem parafialnym.

5. W II dzień świąt 26 XII Uroczystość Św. Szczepana na Mszy św. o godz. 9.30 tradycyjnie Jubileusze Małżeńskie, a na Mszy św. o 12.15 udzielamy Sakramentu Chrztu Świętego. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii. Zachęcamy dzieci, wnuki do modlitewnej pamięci i o symbolicznym kwiatku. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na „Fundusz Pomocy Matkom” będącym w szczególnej potrzebie.

6. Bardzo dziękujemy za pomoc w wystrojeniu Kościoła na Święta. Dziękujemy za świerki Panu Kazimierzowi Lebiedowiczowi, Panu Masłowskiemu z Obrowca i innym ofiarodawcom. Dziękuję księżom Wikariuszom oraz Młodzieży KSM i Oazy. Dziękujemy Państwu Katarzynie i Jackowi Dubienko za baner dekoracyjny i za ubranie żłóbka i Kościoła. Dziękujemy Panu Zygmuntowi Śliwińskiemu, Mieczysławowi Zosik i całej grupie. Dziękujemy Pani Pochylczuk za wyhaftowanie aniołków. Ministrantom i Lektorom za pomoc, a Pani Sowierszenko za gazetkę. Dziękujemy Panu Witkowi Borsukiewiczowi za przywiezienie szopki.

7. W Uroczystość św. Szczepana podamy program Wizyty Duszpasterskiej.

8. Pod chórem jest do nabycia praca katolicka „Niedziela”. W zakrystii są do nabycia opłatki, żłóbeczki, sianko pod obrus. Na stoliku są czyste kartoteki parafialne dla tych, którzy sprowadzili się do naszej parafii w niniejszym roku. Prosimy wziąć, czytelnie wypełnić i kiedy ksiądz nawiedzi Wasz dom, przekażcie abyśmy mieli Was w rejestrze parafii.

9. Bardzo dziękujemy za liczne pozdrowienia i życzenia z racji Świąt od różnych instytucji i osób. Na Pasterce będę się modlił za wszystkich pamiętających o nas.

10. Obejmijmy modlitwą dzieci, młodzież, studentów, Gości świątecznych, wszystkich samotnych, chorych, którzy będą święta spędzać z dala od rodziny, dzieci, przyjaciół.

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630