III Niedziela Adwentu

1. Dziś III Niedziela Adwentu, która nazywana jest Niedzielą Radości, bo Pan jest blisko. W wieńcu adwentowym zapłonęła trzecia świeca, a kapłan ubrany jest w szaty koloru różowego. W naszej parafii rozpoczęły się Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Karol Stolarczyk. Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie. Bardzo prosimy o mobilizację ducha i fizyczną obecność. Adwent przygotowuje nas do godnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Pośród krzątaniny dnia codziennego potrzebny jest czas zatrzymania się, aby przeżyć adwentowe rekolekcje. Nie zaniedbujmy adwentowej okazji, by przez udział w rekolekcjach jeszcze mocniej przylgnąć do spraw Bożych i wiecznych.

2. Na czas rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna – poza sytuacjami wyjątkowymi. W poniedziałek i wtorek o godz. 11.30 będzie autobus z Teptiukowa do Hrubieszowa umożliwiający dojazd do Kościoła, a ze Sławęcina o godz. 8.00 z Osiedla Lipice przez Batalionów Chłopskich, Konopnickiej i Grotthusów.

3. Przypominamy, iż w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w św. Szczepana na Mszy św. o godz. 9.30 uroczyste Jubileusze Małżeńskie. Bardzo prosimy zgłaszać Jubilatów w zakrystii. Chcemy wypisać pamiątkę, dyplom i prosić Boga o dalsze błogosławieństwo w życiu małżeńskim. To nic nie kosztuje, a wielkie świadectwo małżeńskie jest dla nas zapłatą. O godz. 12.15 na Sumie uroczyste Chrzty św.

4. Za tydzień IV Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Normalnie uczestniczymy we Mszy św., Msza św. wieczorowa będzie wyjątkowo o godz. 16.00. Zachowajmy post od mięsa. Uroczysta Pasterka u nas o północy w pięknej oprawie Zespołu „Lechici” i Służby Liturgicznej, a w Dziekanowie o 22.00. Po naszej Pasterce  pokaz sztucznych ogni. Przyjadą do nas na Święta dzieci i wnuki, zwracamy się z gorącą prośbą, abyście Wy jako rodzice zachęcili ich w ciągu tygodnia do spowiedzi. Wasze dzieci, które nie przyjadą na Święta, zapytajcie czy były u spowiedzi – wasi rodzice byli, a wy?

5. Chcemy nawiedzić chorych w przyszłym tygodniu w sobotę. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

6. W czwartek wieczorem planujemy ubrać na Święta Kościół. Prosimy o świerki najpóźniej do środy. Zapraszamy o godz. 18.00 do ubierania choinek.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.00 poświęcenie szopek i stroików świątecznych. Można nabyć w zakrystii żłóbek oraz świece Caritas, sianko i opłatek.

8. Prasa do nabycia pod chórem.

9. Codziennie Msza św. Roratnia o godz. 7.00, z wyjątkiem środy. Serdecznie zapraszamy.

10. Burmistrz Miasta zaprasza na spotkanie opłatkowe 20 grudnia o godz. 12.00 w HDK-u.

11. Obejmijmy modlitwą całą Parafię, naszych Gości i Parafian.

 

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630