II Niedziela Adwentu

1. Dziś II Niedziela Adwentu. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dzieciom klas III, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

2. Dzisiejsze ofiary są przeznaczone na fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Wspieramy zarówno modlitwą, jak i groszem ofiarnym tenże Kościół.

3. Przez cały okres Adwentu jest odprawiana Msza św. o Matce Bożej zwana Roratnią. Codzienna Msza św. rano o godz. 7.00, a w środę na Nowennie do MB Nieustającej Pomocy o 17.00. Jest to Msza św. z zapalonymi pochodniami i ze śpiewem Godzinek. W czasie Rorat pali się świeca tzw. „roratka” oraz przy wieńcu adwentowym 2 świece. Serdecznie zapraszamy zarówno dorosłych parafian jak i dzieci i młodzież. Cieszymy się, że coraz więcej osób uczestniczy w tej Mszy świętej.

4. Za tydzień rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które będzie prowadził Ks. Karol Stolarczyk. Bez udziału w rekolekcjach nie ma co mówić o życiu duchowym i o dobrym przeżyciu świąt Bożego Narodzenia. A wielu z nas ciągle opuszcza Rekolekcje, usprawiedliwiając się brakiem czasu, nadmiernymi obowiązkami, nieszczególnym samopoczuciem… Przyznaj się przed Bogiem i własnym sumieniem – te wszystkie pseudo racje, które przedstawiasz, mają tłumaczyć Twoją oziębłość, twoje zimne serce? Przyjdź na rekolekcje, Ty i Twoja rodzina. Zabierz do samochodu starszych sąsiadów. Odzyskasz żar serca i radość świąteczną.

Program rekolekcji przedstawia się następująco:

Niedziela 17 XII

godz. 8.00   - Msza św. z nauką dla wszystkich

godz. 9.30   - Msza św. z nauką dla młodzieży cywilno-wojskowej

godz. 11.00 - Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 12.15 - Msza św. z nauką dla wszystkich

godz. 14.00 - Kaplica w Dziekanowie - Msza św. z nauką dla wszystkich

godz. 17.00 - Msza św. z nauką dla wszystkich

 

Poniedziałek 18 XII , Wtorek 19 XII

godz. 8.30   - Msza św. z nauką dla wszystkich

godz. 10.00 - Kaplica w Dziekanowie Msza św. z nauką dla wszystkich

godz. 12.00 - Msza św. z nauką dla wszystkich

godz. 15.30 - Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 17.00 - Msza św. z nauką (dla mężczyzn – poniedziałek, kobiet – wtorek)

godz. 18.30 - Msza św. z nauką dla młodzieży szkolnej i pracującej

Spowiedź w poniedziałek i wtorek.

5. Przypominamy, że sakrament Chrztu św. w świątecznym czasie udzielany będzie w Uroczystość św. Szczepana  o godz. 12.15, a o godz. 9.30 Jubileusze Małżeńskie. Prosimy zgłaszać Jubilatów w zakrystii.

6. W zakrystii są do nabycia opłatki, świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, sianko i żłóbeczki. Zachęcamy do podjęcia dzieła miłosierdzia.

7. Jeszcze raz zwracamy się z gorącym apelem o świerki, jodły, aby pięknie udekorować Kościół.

8. Obejmijmy modlitwą naszego ks. Rekolekcjonistę, naszą parafię, nasze rekolekcje i naszą Ojczyznę, wszak 13 grudnia jest rocznica Stanu Wojennego. Pod Twoją obronę...

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630