XXXIII Niedziela

1. Dziś XXXIII Niedziela w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, które zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, aby raz na zawsze oddzielić dobro od zła. Pamiętajmy, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, że data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

2. W naszej Parafii cywilno-wojskowej trwa XXII Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego. O godz. 9.30 będzie odprawiona Msza św. dla uczestników festiwalu w ich obsłudze, a o godz. 16.00 w HDK-u Koncert Galowy i ogłoszenie wyników festiwalu. Dziękujemy wykonawcom, którzy w tym roku przybyli bardzo licznie z całej Polski bo ponad 300 os.

3. Porządek dziś Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 8.00 poświęcimy opłatki i będziemy roznosić po naszych domach. W ramach składanych ofiar, pragniemy zapłacić wszelkie zadłużenia i zobowiązania płatności, które płacimy na rzecz państwa, ale i Kościoła. Prosimy roznoszących opłatki przyjąć z wielką wdzięcznością i szacunkiem. Roznoszący będą mieli odpowiednie uprawnienia od Parafii.

4. Trwamy w modlitwie wspominkowej przez miesiąc listopad codziennie o godz. 16.30 w ramach Koronki do Bożego Miłosierdzia i Różaniec.

5. Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to doroczna uroczystość KSM i Akcji Katolickiej. Za dwa tygodnie rozpocznie się Adwent.

6. Taca dziś przeznaczona jest na WSD naszej diecezji, a w przyszłą niedzielę po Sumie zebranie rodziców dzieci klas III w sprawie I Komunii św.

7. W środę w kalendarzu liturgicznym przypada św. Cecylii patronki muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Z racji tego święta dziękujemy Panu Organiście Leszkowi za piękne prowadzenie Zespołu Młodzieżowego i Dziecięcego „Lechici”. Te zespoły rozsławiają naszą Parafię przez obsługę wszelkich uroczystości. Niech Bóg błogosławi Panu Leszkowi i wszystkim członkom Zespołu.

8. W najbliższy piątek o godz. 18.30 Wieczór Uwielbienia i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

9. Za tydzień w niedzielę o godz. 9.30 będziemy modlić się za ks. Prałata z racji imienin.

Natomiast na godz. 11.00 zapraszamy dzieci, które brały udział w Konkursie o bł. Karolinie i św. Stanisławie Kostce. Zostaną im wręczone dyplomy i słodkie upominki.

10. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze książkowe i kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2018.

10. Obejmijmy modlitwą naszych zmarłych polecanych w wypominkach. Dziś rocznica śmierci ks. kan. Edwarda Kłopotka (2008). Obejmijmy modlitwą uczestników Festiwalu i solenizantów tego tygodnia. Pod Twoją obronę...

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630