XXXI Niedziela

 

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych.

2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu cierpiącym możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu tzn.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca św., wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Codziennie o godz. 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz różąniec i modlitwy za zmarłych. Serdecznie zapraszamy. Dziś wyjątkowo adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Dziś porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 8.00, dla młodzieży o 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i 17.00. W Dziekanowie o 9.00. Po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.

3. W czwartek 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika Laterańska jest Katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła. Do dziś nad wejściem do Bazyliki znajduje się napis: Matka i Głowa wszystkich Kościołów Miasta i Świata. Modlimy się za Ojca św. jako Bpa Rzymu.

4. W przyszłą sobotę 11 listopada przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego czasu dla Polaków, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy szczególnie pamiętać o tych, którzy przelali krew  swoją i oddali swoje życie w obronie Ojczyzny. U nas w kościele będzie Msza św. o godz. 9.30 za Ojczyznę. W kościele św. Mikołaja o godz. 11.00. W kościele we Włodzimierzu Wołyńskim będzie odprawiona Msza św. i zapalone świeczki na grobach pomordowanych Polaków z I Wojny Światowej.

5. Za dwa tygodnie Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego – Hrubieszów 2017 pod hasłem: „Służba Rzeczypospolitej Kapłaństwem jest”. Zapraszamy starszych, młodzież, naprawdę będzie co posłuchać. W sobotę o 17.00 występ Zespołu „Lechici” „Opera po Hrubieszowsku” w wykonaniu naszych rodaków – artystów śpiewających w różnych operach, wystąpi też Zespół Marynarki Wojennej oraz Zespół „Wanda i Banda”, a w niedzielę gościnnie wystąpi Zespół Bednarek Band. Bilety są do nabycia w HDK-u. W niedzielę Uroczysta Msza św. w kościele garnizonowym o godz. 9.30, w trakcie Mszy św. zaprezentują się wykonawcy biorący udział w Festiwalu. Serdecznie zapraszamy.

6. Od przyszłej niedzieli Msza św. w Dziekanowie o godz. 12.00. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza św. w intencji motocyklistów. Będą to wypominki motorowe. Zapraszamy wszystkich motocyklistów.

8. Zakończono montaż pieców i wyciągu wilgotności powietrza w kościele. Czekamy na rozliczenie. Dziękuję za pomoc Panu Dariuszowi Wysockiemu i Panu Zygmuntowi Śliwińskiemu.

9. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze książkowe i kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2018.

10. Obejmijmy modlitwą naszych zmarłych rodziców, krewnych i przyjaciół. Pod Twoją obronę...

 

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630