XXX Niedziela

 

1. Dziś XXX Niedziela a w kalendarzu liturgicznym ostatnia niedziela października rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddanie świątyni wyłącznie na własność Panu Bogu. Nasz Kościół ma przedziwną i trudną historię. Przechodził różne wydarzenia, ale dzięki Bogu dziś służy ludziom i jest przepięknym Wieczernikiem. Dziękujemy wszystkim za troskę o ten Kościół. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny Kościół cywilno-wojskowy ciągle piękniał. Jest tu wiele wspaniałych ludzi troszczących się o nasz Kościół. Każdego roku wykonujemy różne prace. Kończą się prace przy zakładaniu i podłączaniu naszych pieców, szaf elektrycznych i agregatu osuszającego Kościół. Dziękuję też szczególnie za piękne i ciągłe ubieranie Kościoła i terenu przy Kościele. Dziękuję naszym ogrodnikom P. Sołtysiakom, P. Zygmuntowi Śliwińskiemu i P. Kościelnej. Dziękuję P. Dariuszowi Wysockiemu i jego ekipie za prace elektryczne. Dziękuję Kazimierzowi Lebiedowiczowi za chryzantemy  do Kościoła.

2. To już ostatnie dni nabożeństw różańcowych. Nie rozstawajmy się jednak z różańcem. Zbliża się bowiem listopad, miesiąc poświęcony pamięci zmarłych. Różaniec może okazać się nieocenioną pomocą, jaką możemy zaoferować drogim naszym sercom zmarłym. Genialny artysta włoskiego renesansu – Michał Anioł – we fresku zdobiącym Kaplicę Sykstyńską, przedstawiającym Sąd Ostateczny, namalował duszę wydobywaną różańcem z męki czyśćcowej. Oby ta twórcza wyobraźnia inspirowała także nas do niesienia pomocy duszom czyśćcowym.

3. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. W tych dniach będziemy porządkować groby swoich bliskich i modlić się za naszych zmarłych. Pamiętajmy zarówno o kulturze sprzątania, by nie rzucać śmieci na groby sąsiadów czy też pod drzewo. Są na śmieci ustawione kontenery. Zmarłym w darze wdzięczności zanieśmy dar Komunin św., spowiedzi i modlitwy wspominkowej. Kartki wspominkowe składamy w naszym kościele w zakrystii lub na cmentarzu w tradycyjnym miejscu przy grobie Państwa Zinów. Porządek Mszy św. w Uroczystość Wszystkich Świętych tu w Kościele jest następujący: 8.00, 9.30 i 17.00, a na cmentarzu Suma o godz. 12.00 w obsłudze sąsiednich parafii. W Dziekanowie o 9.00 Msza św. i procesja na cmentarzu.

4. W czwartek przypada Dzień Zaduszny. Nasze zamyślenie o śmierci, przemijalności i o wieczności niech będzie okazją do odnowienia naszej wiary w rzeczy ostateczne, Sąd Boży i odpowiedzialność człowieka przed Bogiem za swoje czyny. Uczą nas o tym i przypominają groby naszych przodków, zwłaszcza tych, którzy swoje życie oddali, aby inni mogli żyć. Porządek Mszy św. u nas w Kościele o 7.00 i 17.00 z Apelem Zmarłych. Prosimy zgłaszać zmarłych w zakrystii i przynosić ze sobą znicze, które w odpowiednim momencie zapalimy, a na cmentarzu w Dziekanowie o 10.00.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 16.30 oraz Spowiedź podczas nabożeństwa i w ramach Mszy św. o 7.00 i 17.00. Powiedź dzieci od 14.00.

6. Dziś po Sumie zebranie rodziców dzieci klas III w sprawie I Komunii św. Zapraszamy na to spotkanie, gdyż musimy zadecydować o strojach komunijnych.

7. Zbliża się XXII Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego w dniach 17-19 listopada. Bilety do nabycia w HDK-u.

8. Dziękujemy ks. Stanisławowi oraz Katechetom, Nauczycielom i młodzieży za pielgrzymkę maturzystów na Jasną Górę.

9. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze książkowe i kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2018.

10. W przyszłą niedzielę przypada dla naszej Parafii adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona o 16.00 połączona z różańcem za zmarłych polecanych w wypominkach.

11. Obejmijmy modlitwą naszą diecezję, parafię, kapłanów, rodziny, dzieci, młodzież szkolną, maturzystów oraz zmarłych. Pod Twoją obronę...

 

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630