XXIX Niedziela Zwykła

                                        

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawom misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji Misji i misjonarzy duchownych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludziom i narodom, które wiarę zagubiły, albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sedno, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nas też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieło Misyjne. Warto zauważyć, iż dla nas takim misjonarzem jest przed laty tu pracujący ks. Kanonik Jerzy Piluś, a obecnie pracujący w Abchazji i jeszcze kleryk Misyjnego Seminarium Marek, który studiuje i będzie pracował w Ziemi Świętej.

2. Dzieło Misyjne będziemy wspierać modlitwą różańcową i polecać Matce Bożej trudne sprawy misji. Codziennie nabożeństwo różańcowe o 16.30. Zapraszamy rodziny, dzieci i młodzież. Dziękujemy za piękne prowadzenie różańca przez różne grupy.

3. W przyszłą sobotę odbędzie się doroczna pielgrzymka naszych maturzystów na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 4.30 spod naszego Kościoła. Jest to ważny etap w życiu młodych ludzi. Zachęcamy młodych do udziału w tej pielgrzymce i wcześniej do spowiedzi, wszak będzie tam ponad 4 tys. maturzystów i trudno będzie się tam wyspowiadać. Rodziców prosimy o sfinansowanie tego wyjazdu.

4. W przyszłą sobotę w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą siłę wiary. Św. Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w różnych potrzebach. Mamy obraz św. Judy Tadeusza ufundowany przez naszych Parafian. O godz. 17.00 Msza św. w intencji ofiarodawców żywych i zmarłych.

5. Zbliżamy się do święta zmarłych. Będziemy porządkować groby najbliższych. Zachowajmy przy tym kulturę czystości i sąsiedztwa. Pomocą dla zmarłych jest jednak spowiedź, Komunia św. i wypominki. Tradycyjnie będziemy wypominki zbierać przy grobie Państwa Zinów. Kartki wspominkowe składamy też w Kościele, gdzie będziemy w miesiącu listopadzie modlić się za zmarłych.

6. W przyszłą niedzielę po Sumie zebranie rodziców dzieci klas III w sprawie strojów komunijnych.

7. Zapraszamy chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów. Niech rodzice zachęcą swoje dzieci i przyjdą do ks. Pawła, aby zapisać do pięknej służby przy Ołtarzu Chrystusa. To bardzo dobra pomoc w wychowaniu dzieci.

8. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze książkowe i kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2018.

9. Obejmijmy modlitwą naszą Ojczyznę, diecezję, parafię, kapłanów, rodziny, dzieci, młodzież szkolną, nauczycieli, służbę zdrowia oraz zmarłych. Pod Twoją obronę...

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630