XXVIII Niedziela Zwykła

                                        

1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła w ciągu roku. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 9.30 modlimy się w intencji nauczycieli i wychowawców z racji Święta Edukacji Narodowej. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. prałat Ryszard Jurak z Lublina, który w swoim czasie gościł Papieża na terenie swojej parafii Św. Rodziny w Lublinie Ojca Świętego Jana Pawła II. Jeszcze raz zapraszamy wszystkich, którzy uczą lub uczyli nasze dzieci i młodzież. Zapraszamy też nauczycieli emerytów i rencistów. Ofiary dzisiejsze składamy jako pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.

2. W jutrzejszy poniedziałek 16 października przypada rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w nowym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX w., człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o Jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez Niego drodze. Dziś w HDK-u o godz. 15.00 koncert ku czci Jana Pawła II w wykonaniu dzieci i młodzieży Zespołu Szkół Miejskich nr 3 im. Jana Pawła II i zespołu „Lechici” pod kierunkiem Pana Leszka.

3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swoich objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym Kościele nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

4. W środę 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmijmy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie modlitwą różańcową i Mszą św. o godz. 16.30.

5. W czwartek 19 października wyrusza z naszej parafii i rejonu pielgrzymka dzieci, młodzieży KSM i uczestników Konkursu o bł. Karolinie i św. Stanisławie Kostce do Sanktuarium w Zabawie.

6. W najbliższą sobotę na godz. 18.30 zapraszamy do naszego Kościoła na wieczór uwielbienia i adoracji Najświętszego Sakramentu. Ze śpiewem i osobistym zawierzeniem będziemy wychwalać Boga za Jego dobroć.

7. Przyszłą niedzielę 22 października, będziemy przeżywać jako Niedzielę Misyjną – rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie „Idźcie i głoście”. Taca jest przeznaczona jako pomoc misjom.

8. Dziś w całej Polsce jest liczenie ludzi uczęszczających do Kościoła i przystępujących do Komunii św. Niech dziś nasza obecność będzie możliwie największa, abyśmy dobrze wypadli jako parafia.

9. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze książkowe i ścienne z wieńcami, kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2018.

10. Zbliża się pielgrzymka młodzieży maturalnej do Częstochowy. Prosimy młodzież o zapisywanie się do swoich katechetów. Wyjazd 28 października. Zbiórka o godz. 4.30 w naszym kościele.

11. Na parapetach okiennych są kartki wspominkowe. Zabierzmy je i czytelnie wypełniajmy oraz składajmy do naszego kościoła, abyśmy w miesiącu listopadzie mogli polecać zmarłych miłosierdziu Bożemu.

12. Trwa demontaż starych grzejników i załączane są nowe. W najbliższym tygodniu będzie zakładana w zakrystii nowa szafa elektryczna.

13. Obejmijmy modlitwą naszą Ojczyznę, diecezję, parafię, kapłanów, rodziny, dzieci, młodzież szkolną, nauczycieli, służbę zdrowia oraz zmarłych. Pod Twoją obronę...

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630