XXVII Niedziela Zwykła

1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła, a w naszej Ojczyźnie obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przed Kościołem zbiórka do puszek na Fundację Stypendialną „Dzieło Nowego Tysiąclecia” tzw. „Żywy Pomnik Jana Pawła II”. Chciejmy wesprzeć to dzieło, nie przechodząc obojętnie obok młodzieży zbierającej do puszek ofiary. Uroczysty koncert ku czci św. Jana Pawła II będzie w HDK-u w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

2. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieci klas III. Dziś z racji MB Różańcowej procesja połączona z różańcem o godz. 16.30.

3. Za tydzień w niedzielę pragniemy o godz. 9.30 odprawić Mszą św. z racji Dnia Edukacji Narodowej, a inaczej z racji Święta Nauczyciela. Zapraszamy dyrekcje, pedagogów, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły. Tym zaproszeniem obejmujemy naszych emerytów i rencistów. Prosimy dzieci i młodzież, aby pamiętali w modlitwie o swoich nauczycielach.

4. Trwa miesiąc październik. Matka Boża objawiając się 100 lat temu w Fatimie i 140 lat temu w Gietrzwałdzie mówiła: „Jestem Najświętsza Panna Różańcowa, przychodzę, aby upomnieć ludzkość, aby zmieniła swoje życie i nie zasmucała Boga grzechami. Niech pokutują za grzechy i odmawiają różaniec. Codziennie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30. Dziękujemy katechetom, młodzieży i dzieciom za prowadzenie modlitwy różańcowej. Prosimy rodziców, aby zwłaszcza z małymi dziećmi przychodzić na różaniec.

5. Zbliża się Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 28 października. Zachęcamy młodzież, aby wzięła udział w tej ważnej dla nich pielgrzymce. Niech rodzice nie żałują funduszy na ten szlachetny cel i zmotywują swoje dzieci.

6. Jesteśmy po akcji modlitewnej „Różaniec do granic”. Pragnę podziękować wszystkim za udział w tej modlitwie. Dziękujemy mieszkańcom Teptiukowa za postawienie nowego Krzyża, za podjęcie pielgrzymów gorącą herbatą i kanapkami. Dziękuję moim współpracownikom – księżom i pracownikom świeckim za pomoc w organizacji tego spotkania.

7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze książkowe i ścienne z wieńcami, kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2018 oraz płyty ze Mszy św. w Łagiewnikach.

8. Przypominamy o spotkaniach duszpasterskich, KSM w piątki o 18.00, ks. Paweł zaprasza młodzież w czwartki o 18.00, Legion Maryi w środy po Nowennie, Pan Leszek dzieci na próbę śpiewu w sobotę o 10.00.

9. Obejmijmy modlitwą naszą diecezję, kapłanów, dzieci, młodzież szkolną i studencką, rodziców, rolników, naszą Ojczyznę. Pod Twoją obronę...

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630