XXV Niedziela Zwykła

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła i ostatnia niedziela września, niedziela modlitw o trzeźwość narodu. W ciągu tego miesiąca przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal pragniemy prosić o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić się z braćmi tym, co posiadamy. Niech nasze rodziny przemienione Ewangelią, czerpią siłę i moc z modlitwy i Eucharystii. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Młodzież zapraszamy na 9.30, a dzieci na godz. 11.00. Przypominamy, iż dzieci szkoły podstawowej oraz gimnazjum otrzymują kontrolki z niedzielną Ewangelią i wklejają je do otrzymanych indeksów. Mieliśmy dzisiaj gościć rodzinę z Biłgoraja ze świadectwem o Domowym Kościele i rekolekcjach, ale niestety śmierć w rodzinie uniemożliwiła ich przybycie.

2. W piątek 29 września w kalendarzu liturgicznym przypada Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 9.00 będzie odprawiona Msza św. z racji przysięgi wojskowej młodego rocznika. W czwartek o godz. 15.00 spowiedź żołnierzy, a po spowiedzi próba generalna.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dziś zachęcamy wszystkich parafian, dzieci i młodzież oraz dorosłych do licznego udziału w codziennej modlitwie różańcowej o godz. 16.30, a później Mszy św. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do Kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.

4. W dniach 29 września do 1 października będą odbywać się w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne Domowego Kościoła. Przyjedzie wiele rodzin z odległych miejscowości, aby w nich uczestniczyć. Zapraszamy do uczestnictwa Was, rodziny naszej parafii. Przy wyjściu z Kościoła otrzymacie zaproszenia z programem. Można również dzisiaj podzielić się groszem, na cele organizacji tych rekolekcji. Dalej przyjmujemy zgłoszenia na noclegi.

5. 7 października rozpocznie się inicjatywa modlitewna „Różaniec do granic”. O godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w naszym kościele, jako Kościół Stacyjny z nabożeństwem Maryjnym i posłaniem do przejścia do punktów modlitwy wzdłuż granicy. Tam modlitwa – 4 części różańca za Ojczyznę i świat i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Już zgłaszają się pielgrzymi z Polski, którzy przyjadą by wspólnie się modlić. Nasze punkty modlitwy: w Teptiukowie przy przystanku, przy skrzyżowaniu i przy obwodnicy, gdzie kończy się stara droga. Na stoliku pod chórem są ulotki z programem, można zabrać. Na stoliku również lista na zapisy osób, które pragną się włączyć w tę modlitwę i dla informacji jaki środek transportu trzeba będzie zamówić na przejazd do punktów modlitwy.

6. Dziś po Mszy wieczorowej zebranie rodziców dzieci klas III w sprawie I Komunii św. z ks. Pawłem, a za tydzień również po Mszy św. wieczorowej spotkanie z ks. Prałatem.

7. Nasi pielgrzymi z ks. Prałatem w liczbie 31 osób są na pielgrzymce w Gruzji i Armenii.

8. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze książkowe i ścienne z wieńcami, a pod chórem prasa katolicka. Zachęcamy, w tygodniku „Niedziela” Niezbędnik Emeryta i droga do emerytury po przywróceniu wieku emerytalnego – 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

9. Obejmijmy modlitwą naszą diecezję, kapłanów, dzieci, młodzież szkolną, rodziców, rolników, naszą Ojczyznę, wojsko i wszelkie inicjatywy modlitewne, które przed nami. Pod Twoją obronę...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630