XXIV Niedziela Zwykła – Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

                                        

1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła – Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Widzimy dużą zmianę w programach, które są bardziej przyjazne i życzliwe ludziom wierzącym i Kościołowi. Dziękujemy Bogu za niedzielną Mszę św. zwłaszcza w radio i TV, które wzbogacają ludzi chorych i starszych. Ofiary dziś zbieramy na katolickie media i nasze Katolickie Radio Zamość. Dziś ks. Prałat razem z Panem Organistą Leszkiem i pielgrzymami są w Łagiewnikach, gdzie była sprawowana Msza św. transmitowana przez program 1 TVP.

2. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Bardzo nam zależy na uczestnictwie młodzieży na swojej Mszy św. o 9.30 w ich obsłudze i dzieci na Mszy św. o 11.00. Przypominamy, iż dzieci szkoły podstawowej oraz II i III klasy gimnazjum otrzymują kontrolki z niedzielną Ewangelią i wklejają je do otrzymanych indeksów.

3. W poniedziałek w kalendarzu liturgicznym święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz młodzieży KSM. Na Mszy św. o 17.00 modlimy się za młodzież, a główne spotkanie młodzieży całego Rejonu Hrubieszów będzie w par. św. Stanisława Kostki w Hrubieszowie o godz. 19.30. Zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych do uczestnictwa. Ale też do pomocy w obsłudze liturgii. To spotkanie organizują wszystkie parafie hrubieszowskie. W programie Msza św., koncert zespołu młodzieżowego z uwielbieniem za dar św. Stanisława, adoracja i Apel Jasnogórski.

4. We wtorek o godz. 13.00 wyrusza pielgrzymka do Gruzji i Armenii. Prosimy uczestników o zabranie dokumentu tożsamości, jaki był podany do biura pielgrzymkowego.

5. Przypominamy o spotkaniach w Sali katechetycznej zarówno dzieci jak i młodzież. Ks. Paweł zaprasza ministrantów i lektorów w niedzielę o 15.00, a młodzież w czwartek o 18.00. Ks. Stanisław zaprasza młodzież KSM w piątek o 18.00. Planujemy pielgrzymkę do bł. Karoliny w Zabawie w dniach 19-20 października 2017 r. Chętnych zapraszamy. Pan Leszek zaprasza dziecięcy zespół „Lechici” w sobotę na godz. 10.00.

6. Święto „Hubertusa” proponujemy na 7 października Mszą św. o godz. 13.00.

7. Również 7 października rozpocznie się inicjatywa modlitewna „Różaniec do granic”. O godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w naszym kościele, jako Kościół Stacyjny z nabożeństwem Maryjnym i posłaniem do przejścia do punktów modlitwy wzdłuż granicy. Tam modlitwa – 4 części różańca za Ojczyznę i świat i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Już zgłaszają się pielgrzymi z Polski, którzy przyjadą by wspólnie się modlić. Nasze punkty modlitwy: w Teptiukowie przy przystanku, przy skrzyżowaniu i przy obwodnicy, gdzie kończy się stara droga.

8. W dniach 29 września do 1 października będą odbywać się w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne Domowego Kościoła. Przyjedzie wiele rodzin z odległych miejscowości, aby w nich uczestniczyć. Wielu z nas pielgrzymowało i korzystaliśmy z dobroci wielu osób. Bardzo prosimy Was, drodzy Parafianie o zdeklarowanie chęci przyjęcia tych rodzin na dwa noclegi do swoich domów. Zgłoszenia przyjmujemy dzisiaj i w kolejne dni. Przy wyjściu z Kościoła dyżuruje rodzina, która zbiera zapisy. Za tydzień na każdej Mszy św. posłuchamy świadectwa i zaproszenia na rekolekcje od rodziny z Biłgoraja należącej do Domowego Kościoła.

9. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze książkowe i ścienne z wieńcami, a pod chórem prasa katolicka. Zachęcamy, bo w tygodniku „Niedziela” opisana jest cała inicjatywa tej akcji modlitewnej „Różaniec do granic”.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczorowej zebranie rodziców dzieci klas III w sprawie I Komunii św.

11. Obejmijmy modlitwą naszą diecezję, kapłanów, dzieci, młodzież szkolną, rodziców, rolników, nauczycieli, wychowawców, naszą Ojczyznę i wszelkie inicjatywy modlitewne, które przed nami. Pod Twoją obronę...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630