XXIII Niedziela Zwykła

                                        

 

1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 8.00, o 9.30 dla młodzieży. Na tą Mszę św. powinna przychodzić młodzież cywilno-wojskowa, gimnazjum, szkoła średnia i młodzież pracująca. Na godz. 11.00 zapraszamy dzieci szkolne i przedszkolaków. Suma o 12.15 i o 17.00. W Dziekanowie o godz. 9.00. W minionym tygodniu odbyło się wcielenie do wojska. Zwracamy się ponownie do rodziców z prośbą o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży we Mszy św. było od początki systematyczne. Wzrost wiary i kształtowanie wrażliwości moralnej nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne uczestnictwo we Mszy  św. niedzielnej. Dzieci i młodzież od dzisiejszej niedzieli otrzymują specjalne zeszyciki i karteczki. Prosimy o pobranie u księży po Mszy św.

2. Dziś po Mszy św. wieczorowej spotkanie pielgrzymów jadących do Gruzji i Armenii. Serdecznie zapraszamy.

3. W przyszłą niedzielę w Krakowie-Łagiewnikach o godz. 7.00 rano ks. Prałat będzie sprawował Mszę św. transmitowaną przez program 1 TVP w oprawie Zespołu „Lechici” pod kierunkiem organisty Pana Leszka Opały. Wyjazd pielgrzymów w sobotę o godz. 5.00 rano. W programie zwiedzanie Krakowa – Sanktuarium św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny, Wawelu, Kościoła Mariackiego. Tam mamy zarezerwowany nocleg, obiadokolację i śniadanie. Prosimy zabrać kanapki na drogę i dokument tożsamości.

4. W czwartek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Św. Niech będzie to dzień szczególnego podkreślenia, iż Krzyż w naszym życiu zajmuje nadal szczególne miejsce. Otoczmy troską również przydrożne krzyże. Przy tej okazji bardzo dziękujemy za troskę o kapliczki i figury. Wiele z nich jest pięknie ozdobione, zasadzone kwiaty i porządek. W tym dniu prosimy o zapalenie świeczki przy Krzyżach.

5. Przypominamy o spotkaniach w Sali katechetycznej zarówno dzieci jak i młodzież. Ks. Paweł zaprasza ministrantów i lektorów w niedzielę o 15.00, a młodzież w czwartek o 18.00. Ks. Stanisław zaprasza młodzież KSM w piątek o 18.00. Zajmiemy się przygotowaniem wieczornicy na 18 września z okazji patrona dzieci i młodzieży KSM – św. Stanisława Kostki.

6. Jest mała awaria jednego ekranu, czekamy na części zapasowe.

7. W dniach 29 września do 1 października będą odbywać się w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne Domowego Kościoła. Przyjedzie wiele rodzin z odległych miejscowości, aby w nich uczestniczyć. Wielu z nas pielgrzymowało i korzystaliśmy z dobroci wielu osób. Bardzo prosimy Was, drodzy Parafianie o zdeklarowanie chęci przyjęcia tych rodzin na dwa noclegi do swoich domów. Zgłoszenia przyjmujemy już dzisiaj i w kolejne dni.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Harcerze zapraszają na deptak hrubieszowski na Mszę św. i swoje obchody. Szczegóły na plakacie.

9. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

10. Obejmijmy modlitwą naszą diecezję, kapłanów, dzieci, młodzież szkolną, rodziców, rolników, nauczycieli i wychowawców. Pod Twoją obronę...

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630