XXII Niedziela Zwykła i I Niedziela Miesiąca

                                        

1. Dziś XXII Niedziela Zwykła i I Niedziela Miesiąca. Witamy naszych Parafian, a w tym dzieci i młodzież szkolną oraz nauczycieli i wychowawców, którzy jutro rozpoczną nowy rok szkolny. Porządek Mszy jak w każdą niedzielę. Taca jest przeznaczona na WSD naszej diecezji. Na Mszy o godz. 11.00 poświęcenie przyborów szkolnych. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju (...)”. Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem. Prosimy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci i młodzież wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Od jutra powracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii i codzienna Msza św. wieczorowa będzie odprawiana o godz. 17.00. W niedzielę Msza św. dla młodzieży w ich obsłudze o godz. 9.30, a dla dzieci o godz. 11.00. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży o godz. 8.00. Mamy gorącą prośbę, aby zarówno młodzież, jak i dzieci, uczestniczyły we Mszy św. w Kościele. Prośba do rodziców, aby nie zatrzymywać dzieci na zewnątrz Świątyni. Jest to inny rodzaj uczestnictwa. Dzieci i młodzież będą otrzymywały odpowiednie karty uczestnictwa w liturgii. Przypominamy, iż dzieci klas IV, jak i młodzież kończąca odprawia obligatoryjnie I Piątki Miesiąca.

3. Jeszcze raz informujemy, iż sąsiednie parafie wprowadziły rygor dla dzieci klas III i do bierzmowani, aby te sakramenty były w swoich parafiach. Prosimy wziąć to pod uwagę z naszej strony.

4. Dziś Dożynki ogólnopolskie na Jasnej Górze, transmisja Mszy św. w TVP.

5. W środy po Mszy św. wieczorowej odbywają się spotkania Legionu Maryi, w piątek wieczorem Legion Maryi z ks. Pawłem wyjeżdża do Częstochowy na doroczny zjazd.

6. Ks. Paweł przejmuje wszelkie agendy pracy duszpasterskiej po ks. Mariuszu. Ministranci i Lektorzy mają spotkanie w niedzielę – dziś o godz. 15.00. Młodzież od kl. VII i Gimnazjum z ks. Pawłem w czwartek, Legion Maryi w środy, a ks. Stanisław zaprasza młodzież KSM w piątek po Mszy św. wieczorowej, młodzież która chodzi i chodziła wcześniej na spotkania, ponieważ rozpoczynamy przygotowania do 25-lecia KSM w diecezji. Chcemy przygotować i program obchodów, jak i najważniejsze wydarzenia z naszej parafii i oddziału KSM. W sobotę o godz. 10.00 Pan Leszek zaprasza dzieci na próbę.

7. W piątek Święto Narodzenia NMP, a w tradycji polskiej zwane Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. o 8.00, 9.30 i 17.00, a w Dziekanowie o godz. 16.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.

8. Część dzieci i młodzieży była u spowiedzi na I piątek z racji nowego roku szkolnego, ale wiele jeszcze nie było. Zapraszamy do spowiedzi, a rodziców prosimy o przypomnienie swoim dzieciom o rozpoczęciu nauki z Bogiem.

9. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w Dożynkach Gminno-Parafialnych w ostatnią niedzielę. Dziękuję Starostom – Państwu Kapustom, wszystkim delegacjom z wieńcami, Zespołowi „Lechici”, ministrantom, lektorom. Dziękujemy za dary ołtarza. Ks. Prałat w swoim czasie osobiście podziękuje.

10. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. W „Niedzieli” obrazek MB Częstochowskiej w nowych koronach. Zachęcamy do nabywania w cenie 5 zł. Dziękujemy Pani Sowierszenko za gazetkę, a Panu Śliwińskiemu za prace przy kościele. Za tydzień odpust w Strzyżowie.

11. Bardzo prosimy o zachowanie czystości i porządek przy parkingu parafialnym.

12. Dziś po Mszy św. wieczorowej spotkanie z pielgrzymami do Gruzji.

13. Obejmijmy modlitwą naszą diecezję, kapłanów, dzieci, młodzież szkolną, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Pod Twoją obronę...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630