XX Niedziela Zwykła

                                        

1. Dziś XX Niedziela Zwykła. Witamy i pozdrawiamy wszystkich naszych wakacyjnych Gości i Parafian. Czas wakacyjnego odpoczynku i urlopów pomału dobiega końca. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00 i w kościele filialnym o 9.00. Dziś odpust w Horodle i Nieledwi, w Nieledwi połączony z jubileuszem 25-lecia kapłaństwa. Tam ks. Prałat głosi Słowo Boże.

2. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii i Gminie Hrubieszów będziemy przeżywać Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony ziemi czyli Dożynki. Odbędą się one w Teptiukowie na Stadionie o godz. 11.30 rozpoczęcie Uroczystości, a o godz. 12.00 Uroczysta Msza św. Wszyscy spożywamy chleb i mamy za co Bogu dziękować. Mimo suszy zboża plonowały dobrze. Bóg jak do tej pory ochronił nas od burz i huraganów. Są przewidziane namioty, ławki do siedzenia oraz wystawy rolników. Bardzo prosimy, aby z każdej wioski i dzielnicy naszej Parafii były wieńce dożynkowe. Oprawę muzyczną zapewnia nasz Zespół „Lechici”. Umiejmy zachować należytą postawę na tych pięknych uroczystościach. Już dziękuję przy tej okazji za ofiary składane przy okazji dożynek. Informujemy, iż są już w kościele przywiezione nowoczesne piece do ogrzewania świątyni. W Kaplicy w Dziekanowie już zrobiono meble do zakrystii na szaty i sprzęt liturgiczny. Te wydatki pochłonęły wszystkie nasze oszczędności, a nawet mamy trochę długu. Musimy, podłączając te piece, dać nowe kable, zrobić nową szafę elektryczną w kościele, podłączyć pochłaniacze wilgoci i podłączyć specjalny sterownik. Nie ukrywamy, iż w tej chwili kasa parafialna świeci pustkami. Ostatnio dokonaliśmy też remontu pokoi dla nowego ks. wikariusza. Za ofiary mówimy Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę porządek Mszy św. w kościele parafialnym zwyczajny: 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00.

3. ks. Biskup Ordynariusz zamianował do naszej parafii nowego współpracownika ks. mgr. lic. Pawła Głowika, który przyszedł do nas z Łukawca. Ks. Paweł ma 6 lat kapłaństwa i przejmuje wszelkie agendy po ks. Mariuszu łącznie z ministrantami. Poprzedniemu ks. wikariuszowi Mariuszowi dziękujemy za pracę w naszej parafii. Pani Kościelna Asia powróciła z urlopu. Wszystkim pomagającym sprzątać kościół i plac kościelny mówimy Bóg zapłać.

4. Zapisanych na pielgrzymkę w dniach 16-17 września do Krakowa – Łagiewnik, prosimy o wpłaty 220 zł. To pokrywa transport, wyżywienie – obiadokolację i śniadanie oraz nocleg w hotelu.

5. W sobotę 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Główne uroczystości na Jasnej Górze. Mszy św. będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, a homilię wygłosi abp Polak – Prymas Polski. Odpust w Białopolu. U nas Msze św. o 8.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy. Prosimy też oglądać o 11.00 transmisję w TV TRWAM z Częstochowy.

6. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem i współczujemy ludziom dotkniętym kataklizmem huraganowym na Pomorzu. W najbliższym czasie będzie zbiórka na rodziny poszkodowane.

7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. Są ciekawe artykuły.

8. Obejmijmy modlitwą naszych Gości, Parafian, rodaków i rolników. Pod Twoją obronę...

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630