XVIII Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś uroczystość odpustowa w Dziekanowie Matki Bożej Anielskiej.Bardzo serdecznie witam ks. Kan. Michała Budzyńskiego z Biłgoraja, który będzie przewodniczył naszej sumie odpustowej oraz ks. dr Sylwestra Zwolaka dyrektora WDO i dyrektora KRZ naszej diecezji, który wygłosi Słowo Boże.
 2. Dzisiaj zapraszam o godz. 20.00 do Parku Miejskiemu im. Solidarności w Hrubieszowie na koncert zespołu wokalnego HUBAL z okazji Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz Rocznicy Rzezi Wołyńskiej.
 3. Po mszy św. o godz. 09.30 nauki przedmałżeńskie.
 4. Zapowiedzi przedmałżeńskie.
 5. W poniedziałek można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Mario, być w stanie łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. W tym dniu wyrusza XXXIX Piesza Pielgrzymka Zamojsko – Lubaczowską na Jasną Górę.
 6. W środę, 4 sierpnia wsp. Św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujmy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prośmy o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 7. Reklama Niedzieli i Gazetki Parafialnej.
 8. W piątek święto Przemienienia Pańskiego.
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobotę miesiąca . W piątek odwiedziny chorych w domu przed południem . W Dziekanowie w kaplicy spowiedź od godz. 15.50.
 10. Dziękuję p. Ewie i Zdzisławowi Górnik, którzy wczoraj obchodzili 15 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa za prezent dla naszej parafii w postaci pięknej dużej figury św. s. Faustyny.
 11. Dziękuję p. Krystynie Sowierszenko za wykonanie nowej gazetki do naszej gablotki.
 12. Dziękuję Stefanowi Sobolewskiemu za wykoszenie trawy oraz inne prace na rzecz naszej parafii.
 13. Dziękuję siostrom z Legionu Maryi za porządki w kościele i wokół niej.
 14. Dziękuję p. Lucynie i Tadeuszowi  Kozar za ofiarę na potrzeby naszej wspólnoty – 500 zł.
 15. Dziękuję p. Andrzejowi Lebiedowicz za udzielenie nagłośnienia na procesję w Dziekanowie.
 16. Dziękuję p. Helenie Pochylczuk i śp. Jej mężowi Władysławowi za ufundowanie Sztandaru Matki Bożej Anielskiej dla naszej wspólnoty w Dziekanowie. Dziękuję p. Jolancie Dołba ich córce, która wykonała sztandar w swojej pracowni haftu artystycznego w Lublinie i Lubaczowie.
 17. Proszę ks. Michała o błogosławieństwo nowego , pięknego sztandaru, a ks. Dr Sylwestra o prowadzenie procesji.