XIV Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś taca na WSD.

 2. Dziś I Niedziela miesiąca, po mszy św. o godz. 12.15 zmiana tajemnic różańcowych i konferencja dla członków KŻR.

 3. W poniedziałek wsp. św. Jana z Dukli, prez., w czwartek św. Benedykta, opata – patrona Europy – święto, w piątek wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp m., w sobotę wsp. św. Andrzeja Świerada i Benedykta - pustelników.

 4. W sobotę o godz. 11.00, msza św. z okazji święta 2 Pułku Strzelców Konnych, a o godz. 17.00 msza św. Fatimska z modlitwą różańcową i Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

 5. Zapowiedzi przedmałżeńskie I: Grzegorz Jan Pirogowicz z par. tut. oraz Anna Białobrzeska z par. św. Jana Chrzciciela w Gołominie.

 6. Po mszy św. o godz. 09.30 - nauka przedmałżeńska.

 7. Reklama Niedzieli i Gazetki Parafialnej, Dwu miesięcznika Drogi Misyjne oraz dla dzieci Promyczka Dobra i Małego Promyczka.

 8. Bóg zapłać p. Krystynie Sowierszenko za zrobienie nowej Gazetki do gablotki.

 9. Wakacje rodzinne w Trójmieście organizuje ks. Tomasz Szady w dniach 29 lipca – 1 sierpnia. Szczegóły na plakacie.

 10. Msze św. w 30 dzień śmierci: w środę o godz. 07.00 za śp. Zbigniewa Lebiedowicza, w piątek o godz. 07.00 za śp. Wojciecha Wargalę.

 11. W przyszłą Niedzielę Zarząd Środowiska Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji AK oraz p. Marta Majewska burmistrz naszego miasta zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa w 81 rocznicę Rzezi Wołyńskiej „Krwawej Niedzieli”, upamiętniające wydarzenia z dnia 11 lipca 1943r. Godz. 10.00 – złożenie wieńców na cmentarzu wojennym, a o godz. 11.00 msza św. w sanktuarium MB Sokalskiej . Szczegóły na plakacie.

 12. Informacja o cmentarzu w Dziekanowie. Koszt porządków 70 zł od grobu na cały rok.

 13. W przyszłą Niedzielę miał być u nas ks. Zbigniew Lenart, który jest misjonarzem neokatechumenatu na Syberii i miał głosić Słowo Boże oraz zbierać ofiary do puszki na cele misyjne. Niestety nie może przyjechać, będą za Niego misjonarze świeccy p. Maria i Janusz Barc z Rzeszowa, którzy pomagają księżom w misjach na Syberii. Oni będą za tydzień dawać świadectwo wiary i swojej misji i zbierać ofiary do puszek na cele misyjne.

 14. Trwają wakacje i urlopy, pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestniczenia we mszy św.