II Niedziela Wielkanocy - Miłosierdzia Bożego

 

 1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. Dziś zbieramy ofiary do puszek w ścianach świątyni na „Fundusz Caritas”.

 2. Dziś I Niedziela miesiąca po mszy św. o godz. 12.15 zmiana tajemnic różańcowych i konferencja dla członków KŻR.

 3. Zapowiedzi przedmałżeńskie I: Dawid Markowiec z par. Kryłów oraz Patrycja Pankiewicz z par. tut.

 4. Reklama Niedzieli i Gazetki Parafialnej.

 5. Wczoraj w naszej parafii odbyły się „ Warsztaty Modlitwy Wspólnotowej Przyjaciół Oblubieńca”. Uczestniczyło w nich 36 osób z naszego Regionu Hrubieszowskiego. Z naszej parafii było 18 osób. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

 6. Jutro, 08 kwietnia, obchodzimy przeniesioną z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego, msze św. o godz. 08.00, 09.30 i 17.00. W Dziekanowie o godz. 16.00. Jest to Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji. Na stoliku w przedsionku są wyłożone deklaracje oraz lista. Kto pragnie ocalić poczęte dziecko niech się wpisze na listę i weźmie kartę z modlitwą. Na mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się I dzień modlitwy w intencji poczętych dzieci.

 7. W piątek msza św. w 30 dzień śmierci za śp. Mieczysława Wiszniewskiego o godz. 07.00.

 8. W tym tygodniu obchodzimy 84 rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 14 rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem.

 9. Bóg zapłać p. Wojciechowi Sołtysiakowi za gratisowe udekorowanie kwiatami nasz kościół na zewnątrz.

 10. Bóg zapłać członkom Legionu Maryi za ofiarowanie dla naszej wspólnoty mosiężnej podstawy pod Najświętszy Sakrament. W tym miesiącu Legion Maryi będzie obchodził 30 lecie powstania.

 11. Dzisiaj wybory samorządowe, zachęcamy do głosowania.

 12. W dniach od 19 do 21 kwietnia w parafii Ducha św. odbędzie się Kurs Marii Magdaleny dla Kobiet, prowadzony przez Zamojską Szkołę Ewangelizacji, organizowany przez Duszpasterstwo Kobiet.

 13. Przyszła Niedziela to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.