Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

 1. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy – Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ponieśmy Jego światło tam gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana.

 2. Życzenia ks. Biskupów.

 3. Dziękuję wszystkim za modlitwę. Druchom strażakom i żołnierzom za czuwanie przy grobie Pańskim. Bóg zapłać za dekoracje ks. Piotrowi Wojnarowi, ks. Pawłowi Zawadzie, członkom Legionu Maryi, ,p. Dariuszowi Wysockiemu, Mateuszowi Wysockiemu, LSO i wszystkim uczestniczącym w procesji rezurekcyjnej.

 4. Dziękuję wojsku naszego pułku,

 5. Dziękuję radzie parafialnej, p. kościelnej Joannie Żmuda, p. organiście Leszkowi Opała, chórowi Lechici za ubogacenie Wielkiego Tygodnia.

 6. Dziękuję p. Krystynie Sowierszenko za zrobienie gazetki na święta wielkanocne.

 7. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego – 2580 zł.

 8. Na kwiaty do grobu Pańskiego, Ciemnicy i dekoracji w kościele wydaliśmy – 2725 zł.

 9. Jutro drugi dzień świąt, msze św. o godz. 08.00 , 09.30, 11.00, 12.15 i 17.00. Rozpoczynamy Biały Tydzień, który jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 10. We wtorek o godz. 07.00 – msza św. za śp. Leokadię Brochacką w 30 dzień śmierci, w czwartek o godz. 07.00 msza św. za śp. Stanisława Watras w 30 dzień śmierci.

 11. Reklama Niedzieli.

 12. W tym tygodniu obchodzimy I piątek i sobotę miesiąca. Odwiedzamy chorych tradycyjnie. W sobotę o godz. 16.30 różaniec św. i 15 minutowe rozmyślanie.

 13. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

 14. W za tydzień I Niedziela miesiąca, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.