VI Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj taca jest przeznaczona na nasze WSD. Bardzo serdecznie witamy ks. diakona Bartosza Świrgoń ze Szczebrzeszyna z parafii św. Mikołaja, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary.

 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego, również dzisiaj w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Z darem modlitwy możemy podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

 3. W poniedziałek msza św. w 30 dzień śmierci w intencji śp. Jerzego Hawryluka o godz. 07.00.

 4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu św., zaś sami dziękujemy za otrzymaną na chrzcie św. wiarę.

 5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Do postu ilościowego zobowiązane są osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 – tego roku życia. Rodzice powinni się zatroszczyć, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie są jeszcze związani obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzani w autentycznego ducha pokuty.

 6. Msze św. będą o godz. 08.00, 09.30 i 17.00. W Dziekanowie o godz. 16.00. W czasie każdej mszy św. będzie błogosławieństwo popiołu i posypanie nim głów.

 7. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

 8. W czwartek ks. Paweł zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie w kancelarii parafialnej o godz. 18.00.

 9. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: dla dzieci o godz. 15.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00. W Dziekanowie o godz. 16.00.

 10. W Niedzielę Gorzkie Żale po mszy św. o godz. 12.15. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 11. Reklama Niedzieli, dla dzieci Mały Promyczek i Promyczek Dobra.

 12. Bóg zapłać p. Krystynie Sowierszenko za zrobienie gazetki do gabloty na Wielki Post.

 13. Bóg zapłać dobrym osobom za uprzątniecie z placu parafialnego choinek.

 14. Za tydzień III Niedziela miesiąca, taca inwestycyjna na nasze potrzeby.

 15. Dzisiaj pogrzeb za śp. Jolantę Małecką, wprowadzenie do kościoła o godz. 13.30, msza św. o godz. 14.00. Rodzina zaprasza do wspólnej modlitwy. Zdrowaś Mario…..