Niedziela – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 

 1. Dziś święto Świętej Rodziny: Jezusa. Maryi i Józefa. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami.

 2. Dzisiaj również zakończenie Roku Pańskiego 2023. O godz. 16.30 koronka do Bożego Miłosierdzia. Po mszy św. wieczorowej nabożeństwo dziękczynno – Przebłagalne, za udział w Tyn nabożeństwie można uzyskać odpukać odpust zupełny.

 3. Od dzisiaj odprawiamy mszę św. gregoriańską za śp. Zbigniewa Doleckiego. Proszę rodzinę do zakrystii o odbiór rozpisanej mszy św. gregoriańskiej.

 4. Reklama Niedzieli.

 5. W poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Matki Odkupiciele głównej Patronki Naszej Diecezji. Msze św. jak w Niedzielę.

 6. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu. We wtorek godz. 15.00 – Nowe Osiedle – 3 ks., środa godz. 15.00 – ul. Cicha i Wesoła – 1 ks., ul. Komandora Krawczyka – 1 ks. ul. Króla Zygmunta – 1 ks., czwartek godz. 15.00 – ul. Wyspiańskiego, Kochanowskiego ,Reja i inne – 2 ks., ul. Uchańska – 1 ks., piątek godz. 15.00 – ul. Przemysłowa i boczne – 3 ks.

 7. Cały program wizyty duszpasterskiej jest na stronie parafialnej i w gablotce.

 8. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w domach w I Piątek tradycyjnie. Zapraszamy również do spowiedzi.

 9. W piątek 5 stycznia, Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Zamość i Koło Rejonowe w Hrubieszowie zapraszają na 80 rocznicę pamięci o poległych i pomordowanych żołnierzy AK i BCH w dniu 6 stycznia 1944r. Msza św. w kościele św. Mikołaja. O godz. 12.00.

 10. W sobotę, 6 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze św. jak w Niedzielę .Po każdej mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci. Taca na :” Krajowy Fundusz Misyjny „. Zapraszamy na tradycyjny Orszak Trzech Króli, rozpoczęcie od parafii Ducha św. o godz. 14.00, zakończenie w HDK.

 11. Za tydzień I Niedziela miesiąca, Święto chrztu Pańskiego. W liturgii kończymy okres Narodzenia Pańskiego. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych i konferencja. Dekoracje świąteczne możemy trzymać do 2 lutego czyli do Objawienia Pańskiego.