XXVIII Niedziela Zwykła

  1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła w ciągu roku. Porządek Mszy jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 9.30 modlimy się w intencji nauczycieli, wychowawców oraz pracowników Oświaty z racji Święta Edukacji Narodowej. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Dziekan prałat Wojciech Jaroszyński z Chełma.

O godz. W HDK-u odbędzie się Uroczysty Koncert ku czci św. Jana Pawła II „Promieniowanie Ojcostwa” w wykonaniu Gimnazjum im. Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej nr 3 z ul. Zamojskiej i naszego Zespołu „Lechici” pod kierunkiem Pana Leszka. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że na koncercie będzie obecny Pan Minister Jacek Sasin. Serdecznie zapraszamy.

  1. Dziś przed naszymi Kościołami odbywa się zbiórka do puszek na Fundację Stypendialną „Dzieło Nowego Tysiąclecia” tzw. Żywy Pomnik Jana Pawła II. Chciejmy wesprzeć to dzieło, nie przechodźmy obojętnie obok młodzieży zbierającej do puszek ofiary.

  2. Za tydzień w sobotę 20 X o godz. 9.00 w naszym Kościele zostanie odprawiona Msza św. z racji Przysięgi Wojskowej młodego rocznika, a o godz. 11.00 przysięga na placu apelowym. Dowództwo Jednostki Wojskowej i duszpasterze serdecznie zapraszają. Jutro o godz. 10.00 spotkanie z wojskiem w ramach przygotowania do przysięgi, a w piątek spowiedź.

  3. Trwa miesiąc październik. Matka Boża objawiając się 100 lat temu w Fatimie i 140 lat temu w Gietrzwałdzie mówiła: „Jestem Najświętsza Panna Różańcowa, przychodzę, aby upomnieć ludzkość, aby zmieniła swoje życie i nie zasmucała Boga grzechami. Niech pokutują za grzechy i odmawiają różaniec. Codziennie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30. Dziękujemy katechetom, młodzieży i dzieciom za prowadzenie modlitwy różańcowej. Prosimy rodziców, aby zwłaszcza z małymi dziećmi przychodzić na różaniec.

  4. Zbliża się Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 27 października. Zachęcamy młodzież, aby wzięła udział w tej ważnej dla nich pielgrzymce. Niech rodzice nie żałują funduszy na ten szlachetny cel i zmotywują swoje dzieci.

  5. Zbliżamy się do Świąt Wszystkich Świętych. Miło nam poinformować, że w tym roku w pierwszy dzień świąt oprawę będzie miała w całości Nasza Parafia z Zespołem „Lechici”.

  6. Bardzo dziękuję księżom Wikariuszom – moim współpracownikom świeckim i parafianom oraz lekarzom za modlitewne i medyczne wsparcie. Powracam do zdrowia, bądźmy dobrej myśli. Proszę nadal o modlitwę.

  7. Przypominamy o spotkaniach w Sali katechetycznej zarówno dzieci jak i młodzież.

Ks. Paweł Głowik zaprasza dzieci w środę na godz. 15.00, , młodzież w piątek na godz. 17.00 (rozpoczęcie Mszą św); Paweł Obirek zaprasza Legion Maryi w Środę po Mszy wieczornej, ministrantów i lektorów w sobotę po Mszy św. wieczornej.

  1. Dziękuję funkcjonariuszom Straży Granicznej z Hrubieszowa za uporządkowanie polskich mogił z 1920r. na cmentarzu Wojskowym. Dziękuję Państwu Dubienko za dekoracje i Panu Śliwińskiemu za prace przy Kościele

  2. Obejmijmy modlitwą naszą diecezję, kapłanów, dzieci, młodzież szkolną i studencką, rodziców, rolników i naszą Ojczyznę. Pod Twoją obronę …


 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630