Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego uroczystość ta została wprowadzona przez papieża Piusa XI w roku 1925 na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

2. Porządek dziś Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 11.00 święcenia ministrantów. Po Sumie zebranie rodziców w sprawie I Komunii św. Będzie między innymi omówiona sprawa medalików, które chcemy poświęcić w II Niedzielę Adwentu.

3. Dziś w niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa.

4. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i KSM. Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Członkowie uczestniczą we wszystkich sferach życia publicznego i realizują społeczne wyznawanie wiary w ścisłym związku z hierarchią Kościoła. W naszej parafii jest stowarzyszenie Akcji Katolickiej – wczoraj uczestniczyli wraz z KSM w Katedrze w uroczystościach.

5. Trwa roznoszenie opłatków po naszych domach. Dziękujemy przedstawicielom parafii za posługę w tym względzie. Gdyby kogoś nie zastali, to będzie można opłatek pobrać w zakrystii.

6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Nabożeństwo w I Piątek do NS Pana Jezusa o 7.00, 14.00 dla dzieci szkolnych i o 17.00, a w Dziekanowie o 16.00. Tradycyjnie w I Piątek odwiedzamy naszych chorych z Najświętszym Sakramentem. Dziś Legion Maryi rozdaje medaliki w rocznicę objawień Matki Bożej Katarzynie Laboure, która prosiła o noszenie medalika z Jej wizerunkiem.

7. Czas przygotowania się do Adwentu przez nasze rekolekcje rozpoczną się od 17 do 19 grudnia. Jest to czas , który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Zbliża się Uroczystość św. Mikołaja. W przeddzień nawiedzi naszą parafię. Niech rodzice zadbają o te sprawy.

8. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze książkowe i kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2018.

9. Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego i Różaniec za zmarłych codziennie o 16.30.

10. Obejmijmy modlitwą całą wspólnotę parafialną. Pod Twoją obronę...

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630