Pielgrzymka Grecja Santorini - aktualizacja

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie ( koszary) organizuje w dniach 28.05.- 5.06.2020 r. pielgrzymkę do Grecji. Cena wyjazdu 3890 zł od osoby. Przelot w jedną stronę samolotem.

W programie wyjątkowe miejsca pielgrzymkowe, m.in. zwiedzanie : Koryntu, magicznej Firy, Nafplionu - pierwszej stolicy młodej i niepodległej Grecji, Kalambaki i innych ciekawych miejsc

Dokładny program pielgrzymki poniżej.

Chętni proszeni są o kontakt z proboszczem parafii, ks. Andrzejem Puzonem.

 

 

Grecja Santorini

Samolotem w jedną stronę !!!

28.05-05.06.2020r.

 

1 dzień 28.05.

Wyjazd z Hrubieszowa w godzinach porannych w stronę Warszawy lotnisko Okęcie. Wylot grupy. Przylot do Grecji do Aten 21:40. Przejazd z lotniska do hotelu w Atenach, kolacja i nocleg.

2 dzień 29.05.

Wczesne śniadanie lub pakiety i rejs na Santorini: 07:25 – 14:55

Przejazd do magicznej Firy, największego miasta i zarazem stolicy wyspy. To tętniące życiem miasteczko znajduje się na krawędzi starożytnego wulkanu, na wysokości około 300 metrów. Charakterystyczne białe domy z niebieskimi oknami sprawiają wrażenie ze są one zawieszone na stromych, wulkanicznych skalach. Będziemy mieli czas wolny aby przejść się dzielnicą handlową miasta pełną drogich ubrań, torebek i biżuterii lub odbyć przejażdżkę na osiołku i odwiedzić miejscowe kawiarnie aby skosztować znakomitych greckich smakołyków. Przejazd na obiadokolację i zakwaterowanie do hotelu, nocleg.

3 dzień 30.05.

Śniadanie w hotelu. Czas wolny – na spacer lub kąpiele na czarnej plaży.

Następnie (po południu) wyjazd na fantastyczny zachód słońca na Oia znany na całym świecie. Stwierdzenie brytyjskiego pisarza Lawrence'a Durrella: ''Tutejsze widoki i zachody słońca czynią poetów bezrobotnymi'' jest jak najbardziej prawdziwe. Oia swoja wyjątkowa atmosferę zawdzięcza wąskim uliczkom oraz cykladzkim budowlom wyrzeźbionym i wbudowanym w nisze na zboczu kaldery, ponad 70 metrów nad poziomem morza. Czas na spacer miedzy zabudowaniami z pumeksu na zboczu wulkanu. Biel w kontraście z kolorami okiennic w szczególności z błękitem robią ogromne wrażenie – z ta sceneria kojarzą się pocztówkowe widoki z Grecji wyspiarskiej. Po spacerze znajdziemy miejsce, gdzie spokojnie będziemy mogli obserwować jedna z największych atrakcji i powód, dla którego wielu turystów wybiera wycieczkę na Santorini, najpiękniejszy zachód słońca na ziemi, któremu często towarzysza: oświadczyny, klaskanie i wystrzały korków szampanów. Przejazd na obiadokolację i zakwaterowanie do hotelu, nocleg.

4 dzień 31.05.

Śniadanie w hotelu lub pakiety śniadaniowe i rejs do Pireusu

Zejście z promu rano i przejazd pod wzgórze Akropolu. Przejdziemy jak niegdyś procesja Panatenajska przez monumentalne Propyleje pod Partenon oraz Erechtejon. To miejsce robi ogromne wrażenie, przytłacza swoja potęga zwiedzających wzgórze turystów oraz skłania do wielu przemyśleń. U stop będziemy mieli całe Ateny oraz pobliskie wzgórza otaczającę miasto. Doskonale widać ze świętego wzgórza jak podzielone były niegdyś Ateny: na rzymskie i greckie. Zatrzymamy się pod Areopagiem, z którego św. Paweł głosił swoje kazanie do Ateńczyków. Tu nawrócił rodzinę Dionizego Areopagity podczas swej misji ewangelizacji Europy w I w n.e.

Przejazd na Peloponez do Tolo. Postój na Kanale Korynckim, który nie tylko łączy 2 morza ze sobą: Jońskie z Egejskim ale też skraca drogę z Europy do Afryki. Kanał jest fenomenem stworzonym przez człowieka, który był przekopywany od 602 r p.n.e do 1896r n.e. Przejazd na obiadokolację i zakwaterowanie do hotelu, nocleg.

5 dzień 01.06.

Po śniadaniu czas wolny, świadczenia w hotelu,

Popołudniu wyjazd do Nafplionu, pierwszej stolicy młodej i niepodległej Grecji. To jedno z najpiękniejszych miast zbudowanych przez Wenecjan. Msza w kościele polskim, który prowadzony jest od 2012 r przez polskiego księdza. Przejazd na obiadokolację i zakwaterowanie do hotelu, nocleg.

6 dzień 02.06.

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Koryntu – tu św. Paweł założył pierwsza gminę Żydowska i mieszkał w tym miejscu aż 18 miesięcy. Starał się pokazać mieszkańcom Koryntu jak żyć w cnocie i wzajemnym szacunku. Zwiedzimy greckorzymskie miasto, które było niegdyś najsilniejszą potęgą ekonomiczną. Przejazd do Delf. Zwiedzanie jednego z najważniejszych miejsc dla starożytnych Greków. Każdy kto chciał poznać swoja przyszłość udawał się do wyroczni, która była nieomylna. Miejsce jest fascynujące do dnia dzisiejszego ze względu na spuściznę historyczną oraz obecność jednego z siedmiu czakramów o wyczuwalnej dla niektórych energii. Zwiedzimy: Sanktuarium Apollina z dorycką świątynią, gimnazjon gdzie trenowali sportowcy przed Igrzyskami Pytyjskimi oraz Marmarie z jednym ze 100 cudów architektury świata starożytnych – Tolosem. Przejazd na obiadokolację i zakwaterowanie do hotelu, nocleg.

7 dzień 03.06.

Po śniadaniu przejazd do Kalambaki. zwiedzanie klasztorów usytuowanych na szczytach skalnych. Zwiedzimy jeden z największych monastyrów oraz jego wnętrza z doskonale zachowanymi bizantyjskimi freskami, ikonami, ikonostasami. W lokalnym muzeum zobaczymy sprzęt gospodarstwa domowego, bogate krucyfiksy, ręcznie pisane ewangelie oraz szaty liturgiczne – wszystkie te rzeczy wyrabiane przez mnichów ascetów mieszkających pomiędzy skałami. Przejazd na obiadokolację i zakwaterowanie do hotelu, nocleg.

8 dzień 04.06.

Śniadanie i wyjazd w stronę Polski. Przejazd na obiadokolację i zakwaterowanie do hotelu, nocleg w Nowym Sadzie - Serbia

9 dzien 05.06.

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, obiad po stronie Polskiej. Powrót do miejsca wyjazdu godz nocne.

Cena: 3890 zł /osoba

Cena zawiera:

Transfer autokarem Hrubieszów - Warszawa, przelot Warszawa - Ateny,  zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelu ***, pokoje 2, 3 osobowe, wyżywienie zgodnie z programem, przewodnik w języku polskim, pilot, ubezpieczenie NNW i KL za granica, bilety wstępu, bilety promowe Pireus-Santorini-Pireus, , taksy klimatyczne, opłaty drogowe i parkingowe, podatek VAT.

 

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630