Aktualności

„Onego czasu przyszedł Jezus z uczniami…”

„Onego czasu przyszedł Jezus z uczniami…” - Niedziela Palmowa - 05.04.2020

 

Niedziela Palmowa jest dla wszystkich wyznawców wiary rzymsko – katolickiej wielkim wydarzeniem.  Rozpoczyna Wielki Tydzień i wprowadza  w klimat Świąt Wielkanocnych.

 

Niedziela Palmowa upamiętnia wjazd Jezusa do Jerozolimy. Jest także rozważaniem Jego męki. Chrystus był witany przez wiwatujący tłum. Ci ludzie, którzy krzyczeli wtedy „Hosanna na wysokościach”, rzucali pod Jego nogi gałązki palmowe. Kilka dni później domagali się Jego ukrzyżowania.


Dla  większości  niedziela ta jest  głębokim przeżyciem, pierwszym krokiem w misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.


 

W tym dniu w czasie Mszy św. święci się palmy jako symbolu odradzającego się życia, ale nie tylko. W całej Polsce w kościołach da się słyszeć opis Męki Jezusa Chrystusa.

Pasja wg św. Mateusza rozbrzmiewała w naszym kościele przez 33 lata. Niestety ze względu na epidemię korona wirusa COVID – 19, w tym roku „Lechici” nie staną u stóp ołtarza i nie zaśpiewają jej.

 

Możemy jednak w inny sposób wziąć udział w tym misterium. Zamieńmy się w słuch, przestańmy myśleć o wszystkim i o niczym, zatrzymajmy w sobie to, co nas rozprasza, wyrzućmy to, co powoduje bezsilność i wysłuchajmy Męki Chrystusa z 2019 roku w wykonaniu zespołu wokalnego „Lechici” pod kierunkiem Leszka Opały. Zapraszamy.

Marta Słupna

 

 

 

 

 

 

 

Pielgrzymka Grecja Santorini - aktualizacja

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie ( koszary) organizuje w dniach 28.05.- 5.06.2020 r. pielgrzymkę do Grecji. Cena wyjazdu 3890 zł od osoby. Przelot w jedną stronę samolotem.

W programie wyjątkowe miejsca pielgrzymkowe, m.in. zwiedzanie : Koryntu, magicznej Firy, Nafplionu - pierwszej stolicy młodej i niepodległej Grecji, Kalambaki i innych ciekawych miejsc

Dokładny program pielgrzymki poniżej.

Chętni proszeni są o kontakt z proboszczem parafii, ks. Andrzejem Puzonem.

 

 

Czytaj więcej: Pielgrzymka Grecja Santorini - aktualizacja

Dodatkowe informację dot. wyjazdu na pielgrzymkę do Francji.

* Podstawienie autokaru o  godz.1:45 pod Stokrotką na ul.Piłsudskiego
* Następnie przejazd pod Kościół Garnizonowy   o godz. 02:00 w nocy
* Informację dla pasażerów :
-  zabrać ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy
- pierwszy przewidziany posiłek na granicy Polsko-Niemieckiej ( obiadokolacja)
- pierwszy przewidziany nocleg okolice Frankfurtu (Niemcy)
- telefony komórkowe działają na takiej samej zasadzie jak w Polsce ( brak dodatkowych opłat)
- prosimy zabrać ze sobą najpotrzebniejsze dla siebie rzeczy ( ręcznik, kosmetyki, itp.)

Zaproszenie

W niedzielę, 27.01.br. o godz. 10:00 z Kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie ( kościół garnizonowy) będzie transmitowana Msza św. przez TVP3.

Nie będzie więc Mszy św. o godz. 9:30.

Jest to kolejna promocja naszej parafii i miasta Hrubieszów. Będzie to Msza św. z ceremoniałem wojskowym, Kompanią Honorową i żołnierzami 27. Dywizji Wołyńskiej Armii Krajowej. Oprawę muzyczną Mszy św. zapewni zespół „Lechici” i zespół dziecięcy.

Zapraszamy serdecznie mieszkańców naszego miasta, parafian jak i Wołyniaków. Pokażmy całemu regionowi Ziemi Lubelskiej, iż w Hrubieszowie też jest prężne środowisko katolickie.

ks. A. Puzon proboszcz parafii


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630